Książek nigdy za wiele

Książek nigdy za wiele

Sierpień 31, 2015 | Opublikowano przez 2 komentarze

Dotąd nie przygotowywałam postów z książkami. Ale wszystko się w życiu zmienia więc postanowiłam pokazywać Wam nie tylko na zdjęciach z instagrama książki, które posiadamy. Od dziś raz w miesiącu, a może i częściej będziemy Wam pokazywać książki które planujemy wprowadzić do naszej biblioteczki, bo przecież książek nigdy za wiele. Dziś pierwszy tego typu post, a poniżej opis każdej książki. Dajcie proszę znać w komentarzach czy tego typu posty Was interesują??

 

Ksiązkowy post

1. Pan Tygrys dziczeje – Czy czasem nudzi cię bycie grzecznym i poważnym? Pan Tygrys dobrze to rozumie. Tak się złożyło, że mieszka w eleganckim mieście pełnym szykownych dam i dżentelmenów. Pewnego dnia ma jednak dość swoich nienagannych manier i wpada na doprawdy dziki pomysł… Ta pełna uroku historyjka dla najmłodszych uczy tolerancji i życia w zgodzie z samym sobą.

2. Jak tata pokazał mi wszechświat – Tata zabiera Ulfa na wieczorny spacer, by pokazać mu wszechświat. Idą na łąkę. Kiedy Ulf podziwia wszechświat, przyglądając się ślimakowi i źdźbłu trawy, tata irytuje się i każe mu patrzeć w górę. Tata pokazuje Ulfowi gwiazdy i nazywa je po imieniu. Ta wzniosła chwila kończy się jednak dość drastycznie w momencie, gdy tata wdeptuje w psią kupę…Przepiękna książka o rzeczach małych i wielkich, o rzeczach przyziemnych i niemal mistycznych. W prosty i niezwykle ujmujący sposób pokazuje przedszkolakowi otaczający go mikro- i makrokosmos, a rodzicom podpowiada, że dzieci rozumieją więcej, niż dorosłym mogłoby się wydawać.Książka ciepła, mądra i poetycka, a jakże przy tym pełna humoru!

3. Pierwsze urodziny prosiaczka – Prosiaczek organizuje urodziny, zaprasza przyjaciół. Zaraz zaroi się od zwierząt, owadów i prezentów. Pięknie napisana, brawurowo zilustrowana autorska książka laureatki wielu nagród – Oli Woldańskiej!

4. Labirynt nie z tej ziemi -Witajcie w świecie labiryntów – interaktywnej książce z masą zadań ćwiczących wyobraźnię przestrzenną, spostrzegawczość oraz umiejętność logicznego myślenia! Mały czytelnik znajdzie się tu w nie byle jakim towarzystwie: z poszukiwaczem kosmicznych przygód Astropiotrkiem zwiedzi sąsiednie galaktyki (tak, tam też mają labirynty!) i pomoże Małemu Rycerzowi uratować króla przed okrutnym czarnoksiężnikiem. W takich labiryntach fajnie się zgubić!

5. Łazik i Klara – Książka opowiada o przyjaźni małego pieska i dziewczynki. Siedem bajek otwiera dziecko na zrozumienie świata, nie tylko wokół nas, ale także w nas samych. Bajki mówią o tym, że najprawdziwszym domem nie jest budynek czy mieszkanie, ale miejsce, gdzie Łazik może zwinąć się w kłębek i schować w ciepłych dłoniach Klary. O tym, że przyjaźń jest czymś o wiele lepszym niż jakakolwiek sława, że ubiór nie czyni człowieka ani lepszym ani mądrzejszym, że czas może być brzemieniem, a powolność ma swój wdzięk, że świat sam w sobie jest miejscem bardziej czarodziejskim niż najbardziej wymyślne czary.

6. Chodzi mucha po globusie – Książka łącząca bajkową przygodę tytułowej bohaterki z podstawową wiedzą z zakresu geografii. Autorka opisuje wędrówki muchy po globusie, który jest jednocześnie rzeczywistą kulą ziemską. Maleńka bohaterka odwiedza więc różne części świata, poznaje takie terminy, jak ląd, ocean, biegun, lodowiec, równik, poznaje różne części świata – morza, oceany, dalekie kraje. Po drodze zaprzyjaźnia się z egzotycznymi zwierzętami i toczy z nimi ciekawe rozmowy. To znakomity przykład książki edukacyjnej dla przedszkolaków i uczniów nauczania początkowego. Doskonałemu tekstowi w formie wierszowanej towarzyszą fantastyczne ilustracje Bohdana Butenko, które jak zwykle zaskakują ponadczasowym stylem. Książka zachwyca i treścią, i maestrią opracowania graficznego.

7. Słoń ma trąbę  – Tinga Tinga to kraina wspaniałych opowieści i niespodzianek! Zastanawiasz się czasem, dlaczego Słoń ma trąbę? Albo czemu Małpy huśtają się na gałęziach? I dlaczego Lew ryczy, a Żółw ma popękaną skorupę? Wybierz się z Małpą i jej przyjaciółmi: Słoniem, Żólwiem, Bąkojadem, Hipcią, i Lwem na kolorowe, pełne przygód safari i znajdź odpowiedzi na wszystkie pytania na temat krainy Tinga Tinga. Inspiracją do opowieści z Tinga Tinga były tradycyjne afrykańskie opowiadania o zwierzętach oraz Tingatinga – współczesny styl malarstwa Tanzanii.

Ksiązkowy post1

 

8. Turlututu na wakacjach – to kolejna część przygód niezwykle sympatycznego bohatera wymyślonego przez Hervé Tulleta. To wyjątkowe połączenie bajkowych historyjek z interaktywną zabawą (klaskaniem, dmuchaniem, naciskaniem, potrząsaniem książką) oraz kolorowankami i licznymi zadaniami do rozwiązania. Książka zawiera ponad 50 kolorowych naklejek.

9. Jak pokonać wilki – Boisz się pająków lub dinozaurów Nie wiesz, jak pozbyć się ducha spod łóżka lub jak przepędzić złego wilka Otwórz książkę i odkryj mnóstwo sztuczek, dzięki którym pokonasz wszystkie stwory, które nie dają ci spać w nocy! Seria książek, które zabawnym tekstem i śmiesznym ilustracjami pomagają dzieciom przezwyciężyć największe lęki, a wszystko to w atmosferze dobrej zabawy.

10. Ciekawskie Jajo – Seria Perełki mądrości to propozycja książeczek które pragną przekazać młodemu czytelnikowi uniwersalne wartości – jakże niezmienne mimo pędzącego czasu. W bohaterach książek z tej serii dziecko może rozpoznać siebie samego i wyciągnąć wnioski z ich przygód oraz nauczyć się wielu nowych rzeczy wykonując ciekawe zadania specjalnie przygotowane do każdego tytułu. Motylek pomoże Ciekawskiemu Jajku poznać wartość cierpliwości i umiejętności słuchania kogoś bardziej doświadczonego. W tych bajkach każdy z pewnością odnajdzie swoją perełkę mądrości która stanie się jego największym wewnętrznym skarbem.

11. Uśmiech dla Żabki” to historia o tym, jak wielką moc ma szczery uśmiech. Niczym serdeczne zaklęcie może przemienić smutek w radość. Uśmiech niesiony na twarzach leśnych bohaterów dotrze do małej Żabki i ociepli jej serce, rozweseli. Zaś wszystkich Czytelników tej prostej historii wzruszy oraz sprawi, że na ich twarzach pojawi się ciepły uśmiech… od ucha do ucha!

12. Jak kózka uczyła się skakać – Dawno, dawno temu zdarzyła się rzecz niezwykła – zwierzęta postanowiły pójść do szkoły. Nauczyciele uznali, że każde przyzwoite zwierzątko musi umieć pływać, latać, biegać i wspinać się na drzewa. Okazało się jednak, że nie wszyscy radzili sobie z tymi przedmiotami równie dobrze. Mimo to niektórzy starali się, jak mogli. Ci zaś, którzy osiągali gorsze wyniki, z czasem rezygnowali i przestawali wierzyć w siebie – albo stawali się krnąbrni.Bajeczka o kózce oraz jej koleżankach i kolegach ze szkoły broni prawa do zachowania indywidualności i wskazuje na konieczność rozwijania wyjątkowych talentów każdego dziecka. Nie musimy być idealni; każdy ma niezbywalne prawo do odkrywania świata na swój sposób, przy wykorzystaniu własnych niepowtarzalnych uzdolnień.

13.Cynamon i trusia – Trochę rymów, dużo śmiechu – i po chwili znamy się już od stóp do głów! W przewrotnych wierszykach Ulf Stark z przymrużeniem oka filozofuje na temat części ludzkiego ciała. Ile się zmieści w naszych głowach? Gdzie mieszka język? Co by to było, gdybyśmy nie mieli pupy? I jakie rozrywki lubi rodzina Lewostopaków? Dzięki wyrazistym i zabawnym ilustracjom Charlotte Ramel od pierwszego wejrzenia polubimy Cynamona i Trusię, którzy z wielką ciekawością przyglądają się sobie od stóp do głów!

 

 

 

Kategoria:

Autor: Świat Karinki

2 komentarze

  • Z przedstawionych przez ciebie znamy tylko Turlututu i kochamy go 🙂 Wszystkie pozostałe wyglądają też wspaniale i intrygująco. Ja w ogóle mam hopla na punkcie ksiażek dla dzieci. Najchętniej kupiłabym wszystkie 😛

    • Aneta Kowalska :

      ja również uwielbiam książki, ale najgorsze jest chyba to że nie umiem się z nimi rozstawać 🙁 co w efekcie grozi ogromną ilością książek w pokojach dzieci

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *