Pora na stwora czyli kolejna gra dla dzieci!

Pora na stwora czyli kolejna gra dla dzieci!

Maj 24, 2018 | Opublikowano przez 29 komentarzy

Pewnie zbytnio Was nie zdziwimy, ale dziś kolejny post z kolejną grą dla dzieci i nie tylko. Ale muszę Was uprzedzić, że jeszcze dużo gier przed nami, bo po imprezie urodzinowej Kariny ich ilość znowu wzrosła w naszym domu. Więc będziemy się z Wami dzielić wieloma nowościami. Dziś zaś chcielibyśmy Wam pokazać grę Pora na stwora! Czyli stwórz swojego stwora. Gracze dostają tajne zadania przedstawiające rysunki stworów. Gdy ktoś stworzy z kart swojego stwora, zdobywa punkt! Nie jest to jednak takie proste, ponieważ każdy stara się stworzyć innego stwora! Gra ta ma bardzo proste zasady, i bardzo wciąga w akcję, bo kto nie chciałby wygrać. Gra jest przeznaczona dla dzieci od 5 lat i moim zdanie tak właśnie pasuje, ilość przewidzianych graczy to od 2 do 6 osób, a czas rozgrywki to 15 minut. Tak samo jak w przypadku gry mrówki, mieści się ona w małym zgrabnym pudełeczku, które nie zajmie dużo miejsca w pokoju dziecka.

Na koniec chcielibyśmy zaprosić Was na sam koniec postu, bo tam mamy dla Was kolejną niespodziankę.

Pora na stwora – wydawnictwo Nasza Księgarnia <tu klik>

 

Otóż tak mamy dla Was do rozdania dwie gry „Pora na stwora”

Zadanie: odpowiedz w komentarzu na pytanie „Jaką grę pamiętasz najlepiej ze swojego dzieciństwa?”

Zgłaszać możecie się również na fb pod postem z informacją o tej grze, na instagramie i tu na blogu. Miło nam również będzie jeśli zaprosicie znajomych do zabawy.

Wszystkie pozostałe informacje zostały zawarte w regulaminie poniżej.

Regulamin konkursu

I. POSTANOWIENIA OGÓLNE
1. Organizatorem Konkursu jest swiatkarinki.pl i Fundatorem Nagród jest Wydawnictwo „Nasza Księgarnia” , ul. Sarabandy 24c 02-868 Warszawa.
2. Konkurs będzie prowadzony za pośrednictwem strony swiatkarinki.pl
3. Uczestnikiem Konkursu, na warunkach określonych w Regulaminie Konkursu, może być każda osoba fizyczna powyżej 18 roku życia, posiadająca adres zamieszkania na terenie Polski. Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski, na podstawie niniejszego „Regulaminu Konkursu”.
5. Konkurs rozpocznie się 24.05.2018 r. poprzez publikację na blogu swiatkarinki.pl postu konkursowego. Konkurs zakończy się 28.05.2018 r.
6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi najpóźniej do 30.04.2018r., poprzez informację umieszczoną w treści posta konkursowego na blogu swiatkarinki.pl
7. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu.
8. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne.
II. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU
1. Przebieg konkursu:
a. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie odpowiedzi na pytanie „Jaką grę pamiętasz najlepiej ze swojego dzieciństwa?”
b. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie kreatywności, wartości estetycznej zgłoszeń a także ich zgodności z treścią zadania konkursowego.
c. Uczestnik konkursu może przesłać kilka zgłoszeń, ale wygrać tylko jedną nagrodę.
3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:
a. Akceptuje warunki Regulaminu Konkursu. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować wykluczeniem uczestnika z udziału w konkursie.
b. Wyraża zgodę na wykorzystanie zamieszczonego zgłoszenia w celach marketingowych przez Organizatora Konkursu. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883);
c. Jest autorem/autorką przesłanych zgłoszeń.
4. Konkurs nie podlega przepisom ustawy o grach hazardowych.
III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
a. Sposób, w jaki Użytkownicy Serwisu korzystają z udostępnionej im w Serwisie powierzchni wirtualnej, ani za jakiekolwiek wynikłe z tego skutki.
b. Szkody spowodowane przez treści zamieszczone przez uczestników w Serwisie.
c. Jakiekolwiek problemy związane z działaniem Serwisu facebook.com.
2. Wszelkie roszczenia Użytkowników Serwisu z tytułów wymienionych wyżej są wyłączone z odpowiedzialności Organizatora. Użytkownik wyraża zgodę na zwolnienie Organizatora od wszelkich roszczeń osób trzecich powstałych w związku z korzystaniem przez użytkownika z Serwisu.
IV. NAGRODY I WYDANIE NAGRÓD
1.Autorzy 2 najlepszych zgłoszeń otrzymają nagrody: po jednym egzemplarzu gry Mrówki
2. Niezgłoszenie się w wiadomości prywatnej w terminie 10 dni od ogłoszenia wyników konkursu jest równoznaczne z rezygnacją zwycięzcy z nagrody.
3. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną. Nie ma możliwości przeniesienia praw do nagrody na osobę inną niż wybrana przez Jury.
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za: zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku niedopełnienia przez Uczestnika wszystkich warunków wzięcia udziału w konkursie lub w przypadku niedoręczenia Uczestnikowi nagrody spowodowanego niepodaniem lub błędnym podaniem przez Uczestnika danych adresowych. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem Konkursu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

Gratulujemy i czekamy na kontakt:

Beti Beata :

Idzia będzie min…. gra w chińczyka hihi i mamy ha do dziś… posklejana i wiekowa ojjj wiele widziała… słyszała bo u nas grało się i … gra tak jak kostka wypada… raz się wygrywa raz nie i wiadomo nie lekko wtedy jest ale… trzeba się też tego nauczyć… ściskamy Stwora

instagram – _panna_dorotka_ – zawsze chodziłam do koleżanki obok i graliśmy w „zgadnij kto to?” uwielbiam tą grę.

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

29 komentarzy

 • Fajna zabawa, bo dla całej rodziny. Niedawno w sklepie z zabawkami zdziwiło mnie pytanie jednej pani do sprzedawczyni. Czy ma zabawki, którymi dziecko może się samo bawić bez proszenia dorosłych o współudział. Żal mi się zrobiło tego dzieciaka.

 • Z dzieciństwa najlepiej pamiętam grę w chińczyka, kiedy całą rodzinką przy niej siedzieliśmy. Mnóstwo frajdy sprawiały nam także bierki, to był sprawdzian cierpliwości i manualnych umiejętności. 🙂

 • Wygląda całkiem ciekawie!

 • Agata :

  Super są takie gry, ale najważniejsze że rodzice potrafią znaleźć czas dla swoich dzieci.

 • Mamy . Uwielbiamy ją. Jedna z fajniejszych gier, jakie mieliśmy 🙂

 • Małgorzata Hert :

  Czytając takie posty wspominam zabawy z synem… teraz jest już dorosły.

 • My od małego grałyśmy z Tatą w karty (stary hazardzista tfu), Woją, 3-45-8 czy makao…I po makale 😀

 • Aleksandra Załęska :

  Grę, którą najbardziej pamiętam z dzieciństwa to gra w Grzybobranie. Graliśmy z rodzicami i bratem w każdej wolnej chwili. Nie było niedzieli, żebyśmy nie rozpoczynali rozgrywek, w tą grę. Mieliśmy rozpisany swój system, punktację za zwycięstwo czy kolejne miejsca. Graliśmy przez cały tydzień, a w niedzielę był uroczysty finał, który jak na finał miał odpowiednią oprawę – były nawet medale z lizaków i ciasto dla zwycięzcy. To były piękne czasy 🙂

 • Marlena H. :

  Bardzo lubię gry karciane i w tę chętnie bym zagrała 🙂 Bardzo fajne ilustracje potworków 🙂

 • Świetna gra, jeszcze jej nie widziałam nigdzie

 • O! Świetna gra! Jakiś czas temu szukałam czegoś dla dzieciaków znajomych, trochę bez pomysłu kupiłam prezent… A szkoda, bo ta gra wydaje się całkiem spoko.

 • Gra, którą pamiętam najbardziej? No cóż, nie będę zbyt oryginalna. Chińczyk! Urządzaliśmy z rodzicami prawdziwe maratony. Parę lat później, siedziałam z nosem w książkach ucząc się do matury, a mama przyszła do mnie z pudełkiem chińczyka na odstresowanie. Od tego czasu mam do tej gry podwójny sentyment i na samą myśl o niej robi mi się przyjemnie 🙂

 • Ula :

  Fajne są takie gry rodzinne 😉

 • Karolina :

  O raju, w takie coś grałam w podstawówce, rysując na kartce kolejną część ciała, zaginając i podając kolejnej osobie O.O

 • Sobocinianka :

  Moją ulubioną grą z dzieciństwa, a raczej grami , były planszówki robione przeze mnie 😉 na jednej grze było mnóstwo różnorodnych przeszkód , zadań , i co najważniejsze , mogłam je robić tak , żeby grać sama 😉 dwójka starszych braci nie wykazywali chęci grania 😬

 • Tej gry jeszcze nie widziałam, a zapowiada się super 🙂

 • Cofnijmy się trochę w czasie, do chwili, w której miałam kilka lat… Cofnijmy się kilka lat wstecz… no dobra kilkanaście 😉 Wspomnienia z dzieciństwa przywoływane przez gry planszowe to jedna z wielu rzeczy, które wywołują na wielu twarzach uśmiech. Któż z nas nie grał w chińczyka, scrabble czy kółko i krzyżyk? Przewinął się również chińczyk, grzybobranie, a nawet monopol… Ja niestety jako jedynaczka żadko miałam z kim pograć w planszówki, rodzice choć zabiegani w ciągu roku to w czasie urlopu próbowali nadrobić zaległości. Dziadek próbował uczyć mnie gry w szachy… do teraz nie pojęłam… Jedyną gre, którą pamiętam z dzieciństwa i nie była to planszówka to… makao…. Uwielbiałam w tą grę grać, godziny, które przy niej spędzałam (a nie było go mało) mijał jak sekundy. Właśnie w tą grę uwielbiałam grać z rodzicami. Czy ktoś jeszcze pamięta jej zasady? Ja uczę moją 8letnią córkę i świetnie jej idzie, chyba załapała to tak jak ja kiedyś.

  Ooo jeszcze „państwa i miasta” … Całe przerwy na niej spędzone (kanapka była mało ważna) 🙂 no ale to też nie planszówka 🙁

  Teraz wybór planszówek jest bardzo zaawansowany, można dobrać grę dla każdego wieku, do upodobań, do możliwości…. Wybór jest kosmiczny. Dlatego teraz grając z dziećmi uczę się razem z nimi, nadrabiam zaległości z przeszłości.

  P.S. ostatnio córka wygrała w świetlicowym konkursie (w szkole) najzwyklejszą grę w kalambury, ale z plansza, kostkami, pionkami… Śmiechu po pas… Polecam 🙂 nawet mój prawie 4latel wciągnął się na całego:-)

 • Kolejna świetna gra, rozwijająca kreatywność. Życzę powodzenia wszystkim uczestnikom – a za stworem na pewno się rozejrzę 🙂

 • Z dzieciństwa najbardziej pamiętam planszówkę ze Smerfami;) Ale o co w niej chodziło? Tego przypomnieć sobie nie mogę.

 • Super gra. Mój synek też lubi różne potworki.;-)

  • Gra jaką pamiętam z dzieciństwa to bierki, które wygrałam w konkursie plastycznym w szkole. A że miałam dużo rodzeństwa to fajnie się razem grało, dlatego wszelkie gry typu „zbiorczego” są mile widziane. Gry dla całej rodziny są super, ponieważ to doskonała okazja na spędzenie wspólnie czasu.

 • Beti Beata :

  Idzia będzie min…. gra w chińczyka hihi i mamy ha do dziś… posklejana i wiekowa ojjj wiele widziała… słyszała bo u nas grało się i … gra tak jak kostka wypada… raz się wygrywa raz nie i wiadomo nie lekko wtedy jest ale… trzeba się też tego nauczyć… ściskamy Stwora

 • Kasia i Igor 😍 :

  Ooo … ja pamiętam „Państwa i miasta” z rodzicami 😍 … te tabeleczki, zmagania, główkowanie 😍 uwielbiałam. Z koleżankami na kocu na podwórku często grałyśmy w „Eurobiznes”, w karty „Wojna”, „Makao”, „Warcaby”, „Szachy” (z tatą najczęściej), „Grzybobranie” i podstawą oczywiście był „Chińczyk” no i jeszcze „Bierki”. Teraz z synem też uwielbiamy gry planszowe i ze „starych” królują u nas – „Szachy”, „Warcaby”, „Eurobiznes” … NIE „Monopoly” 😉 a do tego jeszcze „Grzybobranie” i „Chińczyk Scooby Doo” ( zasady jak w podstawowym ale dodatkowe karty do wykonywania zadań i dwa dodatkowe pola na planszy) i jeszcze karty „Wojna” ale ja chyba już na to jestem za stara 😂 bo szybko mi się nudzi 🤔 i chyba to wszystko 😉 stwierdzam że chyba w poprzednim wcieleniu to musiałam mieć coś wspólnego z grami 😂 bo do tej pory uwielbiam grać w gry planszowe 😍😍😍😍

 • Aga :

  Moje wczesne dzieciństwo to Chińczyk. Graliśmy przy wielkim stole u babci 😍 potem w podstawówce Hamburger i eurobeurobiznes 😊 nieprzespane nice w ferie i wakacje. Mam jeszcze swój stary eurobiznes 😍

 • Małgorzata Hert :

  Za moich czasów nie było takiego wyboru gier 🙂 Karty, warcaby czy bierki musiały wystarczyć 😀 Świetna gra!

 • Piękne zdjęcia! Jak synek podrośnie zaopatrzę się w takowe gry…

 • Świetna gra. Na pewno sprawia wiele frajdy dzieciom i rodzicom. Uwielbiam grać w gry z moimi dziećmi, więc może się skuszę na tą grę. Dzięki za inspirację.

 • Beti :

  Jupi jupi się tooo jaaa 🌞 myyy idzia będzie min AAAA jak zobaczy mę dziecię ją dziękuję dziękuję bardzo magia ale suuuuper juuupi

 • Teraz jest mnóstwo gier, gdzie może grać cała rodzina:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *