Alicja w krainie słów, gra dla dzieci

Alicja w krainie słów, gra dla dzieci

listopad 30, 2020 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

To jedna z tych gier, których byłam mega mega ciekawa, w końcu do dziś mam słabość do Alicji w Krainie Czarów, to jak mogła bym nie sprezentować tej gry moim dzieciom. A przy okazji pokażę ją również Wam, bo myślę, że może być naprawdę fajnym prezentem pod choinkę.

 

Alicja w krainie słów – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Jest to gra słowna, przeznaczona dla 3 do 8 graczy w wieku od 10 lat, ale moim zdaniem 8 latek również ogarnie, choć chwilę będzie mu trzeba dać. W grze wykorzystujemy karty z kategoriami i zakazanymi literami, do użytku w grze jest również czajniczek, który niewątpliwie robi tu największą furorę.

Gracze mają za zadanie wypowiadać na głoś słowa związane z wylosowanym wcześniej tematem (a jest ich aż 60), uważając przy tym na zakazane litery, bo przecież nie mogą się pojawić w wymyślonym słowie. A żeby było ciekawiej to oczywiście muszą sie wyrobić w określonym przez nasz czajniczek czasie. Jak wypowiemy słowo, naciskamy na czajniczek, i kolejny gracz szuka słowa. Jeśli nie uda mu się wypowiedzieć słowa, lub powtórzy wypowiedziane wcześniej przez innego gracza, bierze kartę z punktacją.

Dużym plusem tej gry jest również to, że możemy grać również z wariantem zaawansowanym, wtedy nasze postacie dostają specjalne zdolności, które mogą dużo namieszać podczas gry. Zdecydowanie jest to jedna z fajniejszych gier, jaka wpadła nam w ręce, w tym roku.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *