Co schować do kalendarza adwentowego?

Co schować do kalendarza adwentowego?

listopad 18, 2018 | Opublikowano przez 37 komentarzy

 

 

To nie pierwszy raz kiedy na blogu poruszamy temat kalendarza adwentowego, kiedyś już Wam nawet pisaliśmy, że my jako dzieci nie pamiętamy tego zwyczaju. Nawet z udziałem „tylko” kalendarza z czekoladkami. Od paru lat, coraz częściej w social mediach widzimy przygotowane przez rodziców kalendarze adwentowe.

Zawsze kiedy przygotowuje tego typu wpis, pojawia się ktoś kto twierdzi, że to niepotrzebne rozpieszczanie dzieci przed świętami. Ok jeśli codziennie dziecko dostaje z tego kalendarza „drogą” zabawkę, to i my uważamy, że jest to przesada.

Ale kalendarz adwentowy nie musi się składać tylko z prezentów w postaci zabawek. Ponieważ to co do niego schowamy to nasza sprawa. Jednego dnia dziecko może w nim znaleźć drobną zabawkę, innego zaś jakieś zadanie do wykonania z rodzicami np. pieczenie pierniczków, wykonanie łańcucha na choinkę (pamiętacie te łańcuchy z kolorowego papieru?). Jednym z naszych zadań z kalendarza adwentowego będzie zrobienie porządku w zabawkach i zawiezienie ich do domu dziecka (oczywiście mowa o takich w stanie idealnym).

Robiąc taki kalendarz należy pamiętać o tym, że dzieci to bardzo proste istoty i cieszyć je będzie wszystko co znajdą w takim kalendarzu. Bo przecież najlepsza jest ta niewiadoma, co tam czeka dnia następnego. Jak jest w Waszych domach, przygotowujecie tego typu kalendarze czy może odpuszczacie? Poniżej mamy dla Was parę propozycji co można schować do niego, a także dwa gotowe kalendarze adwentowe gdzie już nie musicie myśleć nad tym co do niego schować.

1/2/3/4/5/6/7/8/9/10/11

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

37 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *