Cztery fajne gry dla dzieci od 5 lat

Cztery fajne gry dla dzieci od 5 lat

listopad 16, 2018 | Opublikowano przez 29 komentarzy

 

W najbliższym czasie, postaramy się Wam pokazać kilka różnych zestawień gier planszowych z myślą o dzieciach w różnym wieku. Dziś będą to gry dla dzieci minimum od 5 lat, ale również i tych starszych. Gry planszowe, to naszym zdaniem jedne z fajniejszych prezentów, jakie możemy podarować dziecku. Bo nie dość, że podarujemy mu świetną zabawę bez udziału tabletu/smartfonu to jeszcze sami możemy się wtedy z nim bawić. Mamy nadzieję, że któraś gra wpadnie Wam w oko, i stanie się pomysłem na prezent przy najbliższej okazji.

 

Najazd Turystów <tu klik> to gra dla dzieci od lat 8, jej przewidziany czas gry to 3o minut, a maksymalna ilość graczy wynosi od 2 do 4 graczy. Celem gry jest by wysyłać członków swoje rodziny do kurortów turystycznych na wakacje. Jedni turyści wolą mieszkać w hotelach, inni zaś wybierają zakwaterowanie w domkach o różnym standardzie. Ale jak to w życiu, każda rodzina bardziej ceni sobie towarzystwo rodziny niż obcych ludzi. Dlatego należy odpowiednio rozmieścić rodzinę w kurortach i zgromadzić jak najwięcej punktów. Czyli jeśli Twoja rodzina zdobędzie przewagę w hotelu dostajesz 5 punków, jeśli zaś Twoja rodzina zdobędzie przewagę w domku, dostajesz tyle punków, ile gwiazdek posiada dany domek.

Jamniki <tu klik> to zaś gra dla dzieci od 6 lat, której przewidywany czas trwania to 20 minut, a ilość graczy wynosi od 2 do 5 osób. Naszym celem w tej grze jest ubranie swoich jamników w kubraczki i zdobycie jak największej ilości punktów. Będą one przyznawane za kostki na kubraczkach (jedna kostka = 1 punkt), oraz za najdłuższe jednokolorowym ogonie. Fajne w tej grze jest również to, że w instrukcji możemy odkryć dodatkowe dwa warianty tejże gry. Np., każdy kolor punktuje czyli zdobywanie punktów za kolory kubraczków – czyli gracze sprawdzają który z nich ma najdłuższy fragment kubraczka w poszczególnych kolorach. Wtedy gracz posiadający najdłuższy fragment w danym kolorze, zdobywa tyle punktów, z ilu części składa się ten fragment. Zaś kolejny wariant tej gry to już wariant zaawansowany = tajne zadania. Czyli do podstawowej wersji gry dodawane są tajne zadania, umożliwiają one zdobycie dodatkowych punktów, jeśli graczowi uda się spełnić przedstawione przed nim warunki.

Detektyw Pozytywka na tropie <tu klik> to kolejna gra dla dzieci od lat 5, której przewidywany czas trwania to 20 minut, a ilość graczy może wynosić od 2 do 5 osób. Tu musimy pomóc detektywowi Pozytywce odnaleźć ukryte przedmioty. Wykazać się dobrą pamięcią i umiejętnością podejmowania ryzyka, i uważać na pana Mietka, bo przegoni każdego, kto napatoczy mu się pod miotłę. Zasady gry są bardzo proste:

Nogi za pas <tu klik> to gra dla dzieci od 8 lat i przewiduje ilość graczy od 2 do 7 osób, a jej maksymalny czas trwania to 30 minut. Bajki o smokach zazwyczaj kończą się podobnie, czyli dzielny śmiałek pokonuje smoka, zdobywa serce księżniczki i bierze ją za żonę. W tej historia potoczy się inaczej. Smok pustoszył okolicę zamku, wezwano więc na pomoc rycerzy, Stawiło się 7 rycerzy, gotowych do walki o sławę i rękę księżniczki. Smok okazuje się jednak trudniejszym przeciwnikiem, więc Rycerze zmuszeni są uciekać. Znajdują się jednak w wyjątkowo trudnej sytuacji, bo godność nie pozwala im uciekać zbyt szybko, w końcu żaden z nich nie chce wyjść na największego tchórza przed księżniczką. Z drugiej zaś strony muszą biec na tyle szybko, aby nie dać się złapać smokowi. Celem tej gry jest zdobycie jak największej liczby punktów, a zdobyć możemy je za każdego białego puchatego królika którego uda nam się uratować i za rycerzy w waszych kolorach którym uda się dobiec do zamku z księżniczką. Ale pamiętajcie ten który dobiegnie pierwszy do księżniczki nie zdobywa puntów, bo uznany zostaje za największego tchórza!

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

29 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *