Cztery niepozorne gry, dla dzieci!

Cztery niepozorne gry, dla dzieci!

luty 8, 2019 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

W dzisiejszym wpisie chcieliśmy Wam pokazać 4 gry, które są z nami już od dłuższego czasu i wiemy, że są warte Waszej uwagi.  To co łączy te gry to głównie przedział wiekowy dla dzieci, bo waha się od 5 lat w górę. Kolejnym wielkim ich plusem jest to, że zajmują mało miejsca, bo wszystko mieści się w małych zgrabnych pudełeczkach. Dajcie znać w komentarzach, czy którąś z nich znacie?

W grze Zeus <tu klik> gracze wspinają się na grecką górę bogów – Olimp. Chcą dostarczyć na jej szczyt złoty posąg Zeusa. Podczas wspinaczki będzie on przechodzić z rąk do rąk. Rozgrywka trwa klika rund, a na koniec każdej rudny gracze posiadający posąg Zeusa w swoich rękach zdobywają punkt. Zwycięzcą zostaje osoba, która zdobędzie 3-4 punkty w zależności od ilości graczy.

 

Drugą grą jest gra od ciekawej nazwie Odlot <tu klik> gracze wcielają się w niej w szalonych pilotów przedziwnych maszyn latających. Szybując w przestworzach starają się wzbić jak najwyżej, bo zadaniem jest zdobycie jak najwięcej kart lotu.

W swojej turze każdy z graczy rzuca kostką i wykonuje działania w zależności od tego, jaki wynik wypadnie. Jeśli np na kostce wypadła chmura z deszczem znaczy to, że pogoda się popsuła i nie można latać. Gracz traci turę, ale w ramach rekompensaty bierze jedną kartę ze stosu. Kładzie ją zakrytą przed sobą – jest to zdobyty przez niego punkt.

Jeśli na kostce wypadnie cyfra, to gracz wykonuje lot. Odkrywa jedną z 9 leżących przed nim kart, a następnie kolejne – odkrywa tyle kart, ile wskazuje wynik na kostce. Ale każda kolejna karta musi mieć wartość taką samą lub wyższą.

Gra kończy się, gdy przed turą gracza nie można już uzupełnić (do dziewięciu) wyłożonych kart na stole. Wówczas gracze podliczają zdobyte karty, zwycięża osoba z największą ilością kart.

 

Trzecia gra to Paszczaki <tu klik> tu zadaniem jest zdobycie jak największej liczby paszczaków.  Tasujemy wszystkie karty, następnie rozdajemy graczom po 5 sztuk, a z reszty tworzymy stos, który kładziemy z boku stołu.

W swojej kolejce każdy gracz wykonuje dwa działania: wyłożenie paszczaka i wzięcie nowego paszczaka. Osoba rozpoczynająca grę wybiera jedną z kart trzymanych w ręku i kładzie ją na środku stołu. Następnie bierze nowego paszczaka ze stosu tak by ręku mieć znowu 5 kart.

Ale uwaga bo paszczaki lubią przebywać w grupie i każda wykładana karta (oprócz pierwszej) musi sąsiadować dowolnym bokiem z przynajmniej jedną kartą leżącą na stole (jest to bardzo dobrze pokazane w instrukcji).

Jeśli gracz dołożył swojego paszczaka w taki sposób, że na początku i na końcu rzędu (w pionie lub poziomie) znajdują się takie same paszczaki, to gracz zdobywa wszystkie paszczaki z tego rzędu. Gra kończy się w momencie gdy każdy z graczy wyłoży swojego ostatniego paszczaka, po czym zostaje tylko policzyć zdobyte paszczaki, bo wygrywa ten kto zebrał ich najwięcej.

 

Ostatnia gra to Fabryka Robotów <tu klik> podczas tej gry 5 kart startowych układamy w rzędzie na środku stołu. Leżące tu karty będziemy nazywać taśmą produkcyjną. Przycisk „stop” kładziemy pod taśmą produkcyjną. Następnie pozostałe karty robotów układamy w stos. Karty te będziemy nazywać zamówieniami.

Podczas gry będą pojawiać się zamówienia na roboty, gracze muszą jak najszybciej odnaleźć właściwego robota na taśmie produkcyjnej. Na przykład gdy na karcie z „zamówień” znajduje się czerwony robot to gracze muszą szukać robota w kolorze czerwonym.

Jeśli złapana karta przedstawia właściwego robota, to gracz zabiera ją i kładzie obok siebie na stole – to oznacza zdobyty punkt. Warunki zamówienia może spełniać nawet kilka robotów, więc kilku graczy może zdobyć punkty za to samo zamówienie. Gracz może zdobyć nawet więcej niż jeden punkt, za zamówienie jeśli będzie wystarczająco szybki. Karty należy łapać jedną ręką .

Jeśli zaś na taśmie produkcyjnej nie ma robota spełniającego warunki zamówienia to gracze muszą jak najszybciej złapać przycisk „STOP”. Gracz który zrobi to jako ostatni, traci punkt i musi odłożyć do pudełka jedną z posiadanych kart.

Gra kończy się w momencie gdy w stosie pozostanie ostania karta, a zwycięzcą zostaje ten kto zdobył najwięcej kart podczas tej rozgrywki.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *