Dwie gry, które zaskoczą Cię swoimi zasadami!

Dwie gry, które zaskoczą Cię swoimi zasadami!

styczeń 4, 2019 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

Gry planszowe i nie tylko zaczynają się nam nie mieścić na regałach w pokojach dziecięcych, można by już powiedzieć że to uzależnienie. Ale co tam jeśli takie uzależnienia prowadzą do świetnych wspólnych wspomnień, to my jesteśmy na tak!

Dziś znowu chcemy Wam pokazać dwie nowe gry, choć myślę, że bardziej nowe są dla Was niż nas. Bo z nami są już od jesieni, ale czas tak szybko pędzi, że dopiero teraz mamy chwilę by o nich napisać. Zaczniemy od gry Baobab <tu klik>, bardzo ważnym jej elementem w użyciu jest pudełko w której przechowujemy karty potrzebne nam do gry.

Podczas gry należy umieszczać karty na pniu drzewa, jednocześnie nie pozwalając, by położone karty wcześniej z niego spadły. Niby takie proste ale jednak nie do końca, bo nie wystarczy ich zwyczajnie kłaść! Z tyłu instrukcji jest pokazane w jaki sposób dana karta ma trafić na koronę drzewa np. w przypadku tukana rzucamy kartą niczym frisbee, przy nietoperzu zamykamy oczy i upuszczamy kartę z góry na koronę drzewa itd.

Grę wygrywa ten gracz, który na koniec gry na karnym stosie (trafiają tam karty których nie udało nam się umieścić na koronie drzewa), będzie miał ich mniej. Gra jest naprawdę nie przewidywalna, i jednocześnie bardzo fajna. Jedyne co to na początku instrukcja musi być blisko by sprawdzać jak należy położyć daną kartę na koronie drzewa. Jest ona przeznaczona dla dzieci od 6 roku życia ale nawet młodsze dzieci będą nią zainteresowane i poradzą sobie z zadaniami.

 

 

Kolejną grą którą chcemy Wam pokazać jest Koncept Kids – Zwierzaki <tu klik> jest ona kooperacyjną wersją gry Koncept przeznaczoną do gry z dziećmi już od 4 lat. Ale bez obaw posiada również propozycję zasad dla dzieci od 6 roku życia.

W pudełku znajdziecie: planszę, 110 kart, 16 plastikowych ramek, plastikową podstawkę. Podczas gry gracz stara się odgadnąć nazwę zwierzaka (jest 12 możliwości), poprzez skojarzenia symboli wskazywanych przez wszystkie dzieci. Gracz dobiera kartę z wierzchu talii i umieszcza ją na podstawce (nie podglądając), tak by inne dzieci ją dobrze widziały.

Następnie dzieci po kolei rozmieszczają na planszy plastikowe ramki tak, aby naprowadzić gracza na zwierzaka z karty. Dzieci mogą oczywiście sobie nawzajem pomagać.  Gracz może podejmować dowolną liczbę prób odgadnięcia hasła. Za to dzieci mogą odpowiadać jedynie „tak” lub „nie”.

Jeśli gracz odgadł nazwę zwierzaka, to kartę z hasłem kładziemy odkrytą obok talii, na koniec będzie warta 1 punkt. Zaś jeśli gracz się poddał i nie zgadł nazwy, to kartę odkładamy do pudełka, i gracz nie zdobywa punktu. Gra kończy się po wyczerpaniu 12 kart zwierząt, a wynik należy porównać z dołączoną do instrukcji skalą.

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *