Ekologiczne i kreatywne, niesamowite klocki

Ekologiczne i kreatywne, niesamowite klocki

październik 8, 2020 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Ani się obejrzałam, a minął wrzesień… Serio nie spodziewałam się tego, ale skoro już mamy październik, to wiecie co to znaczy? Otóż na blogu zacznie się pojawiać więcej, postów z propozycjami prezentów dla dzieciaków. Czyli zabawki, zabawki, zabawki to ich będzie, dużo w najbliższym czasie, zarówno w formie przeglądów, jak i takich, które są z nami długo i z czystym sumieniem możemy je Wam polecić.

Dziś zaczniemy od kartonowych klocków konstrukcyjnych CARDBLOCKS od Wydawnictwa Egmont <tutaj>. Klocki wykonane są z tektury typu kraft. To włókna pierwotne celulozy pochodzące ze specjalnych upraw leśnych z domieszką makulatury. Tektura jest lekka, ale także wytrzymała. Minusem dla rodzica może być ich rozmiar po złożeniu (bo gdzie je potem przechowywać), ale tak naprawdę nic nie stoi na przeszkodzie by je rozłożyć i schować do pudełka. Nam to się świetnie sprawdza, bo znowu zajmują mało miejsca, a przy składaniu i rozkładaniu dziecko ćwiczy małą motorykę.

Do wyboru są różnej wielkości zestawy, a możliwości budowy z nich są naprawdę duże, co daje dzieciom ogrom frajdy, bo wyobraźnia może działać na całego. Poza tym te klocki oswajają dzieci z formami przestrzennymi , można je także kolorować kredkami, flamastrami, jeśli ma się taką potrzebę.

Osobiście posiadamy trzy zestawy podstawowy, rotundę i kopułę. Ale sam podstawowy zestaw, daje już ogrom możliwości do zabawy. Te klocki zdecydowanie, okażą się świetnym prezentem gwiazdowym czy też urodzinowym!

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *