Eliksir mnożenia czyli łap potwory i ćwicz tabliczkę mnożenia!

Eliksir mnożenia czyli łap potwory i ćwicz tabliczkę mnożenia!

maj 21, 2018 | Opublikowano przez 68 komentarzy

Eliskir  mnożenia czyli łap potwory i ćwicz tabliczkę mnożenia! Sam tytuł tego postu idealnie opisuje o czym jest ta gra. Cóż pamiętacie jak uczyliście się tabliczki mnożenia, ja pamiętam doskonale. Pamiętam też jak ciągłe jej powtarzanie mnie nie cieszyło, ale pewnie gdybym wtedy miała tego typu grę pod ręką utrwaliła by mi się ona dużo szybciej.

Eliksirze mnożenia zwycięży ten gracz, który jako pierwszy schwyta 5 potworów. Aby to zrobić, musi zebrać cyfry, które pomnożone przez siebie dadzą liczbę równą numerowi stwora, znajdującego się na polu drugiego uczestnika zabawy. Z pozoru wydaje się to proste? Ale tak nie jest, bo z każdym ruchem będziemy sobie nawzajem przeszkadzać.

Zasady gry:

Każdy z graczy ma na ręce komplet dwustronnych kart: na górze każdej z nich znajduje się potwór oznaczony liczbą, a na dole – eliksir z numerem. Zadaniem graczy jest wykładać karty w taki sposób, aby w ich części stołu znalazła się kombinacja cyfr-eliksirów, których iloczyn będzie równy numerowi jednego z potworów przeciwnika. Oznacza to, że każda wykładana przez nas karta ma dwie funkcje – dla nas narzędziem jest strona z eliksirem, natomiast dla przeciwnika ważne są potwory, które stanowią jego cel. Zwycięża gracz, który jako pierwszy schwyta 5 potworów.

Zdecydowanie należy pamiętać o tym, że jest to gra dla starszych dzieci od 7 roku życia minimum + maksymalna ilość graczy to dwoje.

Co podoba mi się w tej grze?

Podczas tej gry dzieci uczą się zarówno mnożenia, jak i dzielenia.

Zasady gry są proste, dodatkowo sama gra jest bardzo szybka i przyjemna. To my decydujemy, ile partii rozegramy, a wraz z kolejnymi grami, będzie rozwijał się nasz system planowania.

Gra ma również 2 poziomy trudności tak więc stopniowo można ponosić sobie poprzeczkę.

Eliksir mnożenia – rebel <tu klik>

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

68 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *