Funiversity czyli eksperymenty dla dzieci!

Funiversity czyli eksperymenty dla dzieci!

maj 22, 2017 | Opublikowano przez 6 komentarzy

Nie od dziś wiadomo, że każde dziecko ma inne potrzeby, zainteresowania zaś to my rodzice stajemy przed zadaniem zorganizowania im ciekawego spędzenia czasu. Bardzo często skłaniamy się ku zabawkom, które mają charakter edukacyjny, ale też nie zawsze interesują one nasze dzieci. Eksperymenty to coś na co czekałam na lekcjach chemii, niestety nie pamiętam by jakiekolwiek pojawiły się wcześniej na mojej drodze. Dlatego kiedy zobaczyłam eksperymenty od Funiversity, od razu wiedziałam, że zabawa będzie na całego. Na początek wybraliśmy czy opcje: „Jakie kolory ma tęcza?”, „Jak zatrzymać zapach?” i  „Jak otrzymać sztuczny śnieg?”. Każde opakowanie zawiera dokładną instrukcje co robić, krok po kroku. Eksperymenty są przeznaczone dla dzieci w wieku od 6 lat, ale jak zobaczycie na zdjęciach Noam ( 3 lata), też brał w nich udział i bardzo mu się podobały. Nie zmienia to jednak faktu, że na tak małe dziecko trzeba pilnować podczas takiej zabawy. Funiversity to moim zdaniem świetny pomysł na prezent z okazji zbliżającego się Dnia Dziecka. A teraz zobaczcie jak świetnie się bawiliśmy.

 

Jakie kolory ma tęcza ? <TU> – Tęcza w probówce? Jak zamknąć takie zjawisko w tak małym naczynku? Sprawdź sam, bądź jak naukowiec! Ten kolorowy eksperyment wymaga czasu, ale warto się potrudzić, ponieważ efekt jest zaskakujący! Z substancji w wyglądzie przypominającej cukier otrzymujemy coś na kształt galaretki. Po odpowiednim ułożeniu w probówce kolorowych kryształków, już po jednym dniu zaobserwujemy zmiany jakie zachodzą- w naszej małej, przenośnej tęczy! Młodsze dzieci przy pomocy rodziców będą miały mnóstwo zabawy przy obserwacji tęczy i zjawiskach w niej zachodzących. Dodatkowo można pokazać małym naukowcom jakie kolory powstają z barw podstawowych.Dla starszych dzieci zrobienie samodzielnie tęczy to fantastyczne wyzwanie! Taki eksperyment może wiele nauczyć, uświadomi nam czym jest absorpcja, superabsorbenty, hydrożele, wchłanianie oraz barwy i ich pochodne. Skład: 7g kryształków hydrożelowych, 3 kolory tabletek barwiących, instrukcja obsługi. -opis producenta.

Jak zatrzymać zapach? <TU> – Tym razem hydrożelowe kule będą absorbować również zapach!  Zrób odświeżacz powietrza i dowiedz się jak ważnym zmysłem jest węch i co ma wspólnego ze smakiem jedzonych potraw!   „Ta zabawka to eksperyment” zawiera: szczegółową instrukcję wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji, poruszanego zagadnienia, produkty potrzebne do przeprowadzenia eksperymentu .INFORMACJE DODATKOWE: Wiek 6+, pod nadzorem osoby dorosłej, CE. ZAWARTOŚĆ ZESTAWU – instrukcja, suche kulki hydrożelowe, aromat, duża probówka z zakrętką, woreczek z tasiemką – opis producenta.

Jak otrzymać sztuczny śnieg ? <TU> – Z tym eksperymentem poradzą sobie nawet najmniejsi naukowcy! W zimie można nim udekorować choinkę lub parapet- ponieważ sztuczny śnieg nie roztapia się w cieple. Starsze dzieciaki na podstawie wykonanego eksperymentu dowiedzą się czym jest absorpcja i superabsorbenty. Dodatkowo można zrobić w domu dekorację świąteczną z wykorzystaniem sztucznego śniegu! Skład: 5g poliakrylanu sodu, drewniane mieszadełko, instrukcja obsługi. – opis producenta.

Tagi: , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *