Gemino o co chodzi w tej grze?

Gemino o co chodzi w tej grze?

marzec 27, 2019 | Opublikowano przez 9 komentarzy

 

Dziś będzie o grze „Gemino” <tu klik> od wydawnictwa Egmont, szczerze Wam powiem, że w pierwszej chwili myślałam, że w tej grze będzie chodzić o coś zupełnie innego. Ale dzieciaki trafnie w trakcie gry zauważyły, że to taka fajna rozbudowana wersja znanej każdemu z nas gry „Kółko i krzyżyk”.

W pudełku znajdziecie 2 plansze, które są dwustronne, 56 płytek (po 14 z każdym symbolem). Żeby rozpocząć grę należy położyć przed sobą obie plansze, i przydzielić do każdego gracza po 14 płytek z danym wzorem na płytkach. Grę zaczyna najmłodszy gracz, a potem idziemy z ruchem wskazówek zegara.

W swojej kolejce każdy z graczy zagrywa 2 płytki, pierwszą kładzie na dowolnej wybranej planszy, na dowolnym pustym polu. Zaś drugą kładzie już na drugiej planszy, na dowolnym wybranym polu, ale w tym samym kolorze na, na którym położyć płytkę z pierwszej planszy.

Punkt zdobywamy wtedy, kiedy na którejś z plansz ułożymy 4 swoje płytki w linii – pionowej, poziomej czy skosie. Jak mu się to uda to zdejmuje te płytki z planszy, a jedną z nich odwraca na drugą stronę jako znak zdobytego punktu.

Gra kończy się gdy, któryś z graczy zdobędzie 3 punkty – czyli ułoży 3 razy swoje płytki w jednej linii. Docelowo gra jest przewidziana dla dzieci od 6 lat, ale szczerzę to sprytny 5 latek będzie już się fajnie przy niej bawił. Mi osobiście mega spodobała się ta gra, i potrafię grać w nią sama.

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

9 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *