Gra karciana dla dzieci idealna do walizki

Gra karciana dla dzieci idealna do walizki

lipiec 29, 2018 | Opublikowano przez 40 komentarzy

Dziś mamy dla Was kolejną grę, wartą uwagi idealną dla dzieci, a także idealną do walizki bo zajmuje bardzo mało miejsca. Puszcza to gra karciana prezentująca wybrane gatunki zwierząt występujące w Puszczy Białowieskiej. Jest to tak naprawdę gra karciana typu „piotruś ” czyli tzw. loteryjka, przeznaczona dla co najmniej 2 graczy. Talia liczy 41 kart – 20 par i 1 kartę bez pary. Parę tworzą dwie karty  przedstawiające zwierzę tego samego gatunku.

Po rozdaniu kart ( wszystkich lub części – reszta trafia na stos pośrodku) gracze sprawdzają, czy wśród swoich kart mają pary. Jeśli tak to odkładają je na bok. Następnie kolejno, zgodnie z ruchem wskazówek zegara, gracze losują po 1 karcie ze stosu po środku lub spośród kart gracza po prawej. Gdy dzięki wylosowanej karacie utworzy się para, gracz odkłada ją znowu na bok. Celem gry jest pozbycie się wszystkich kart.

To co mi dodatkowo bardzo podoba się w tej grze, to fakt że pod każdym zwierzęciem zapisana jest jakaś ciekawostka odnośnie niego. Jest to bardzo fajny sposób na przemycenie wiedzy + ćwiczenie nauki czytania przez dziecko. A wy co myślicie o takich grach?

Puszcz – Zagrywki <tu klik>

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

40 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *