Gra która pozwoli ćwiczyć wymowę u Twojego dziecka.

Gra która pozwoli ćwiczyć wymowę u Twojego dziecka.

październik 29, 2018 | Opublikowano przez 22 komentarze

 

Rozwój mowy u dzieci jest bardzo ważny, i jeśli widzicie w tym obszarze jakieś zaburzenia u swoich dzieci to na pewno warto udać się do logopedy. Ale poza zajęciami ze specjalistą i wykonywaniem zadanych przez niego ćwiczeń (które w domu nie zawsze dzieci chcą wykonywać), warto sięgać po gry logopedyczne.

Taką grą jest np. „Harce i dysputy” od marki Abino <tu klik> . To gra mająca na celu kształtowanie prawidłowej wymowy głosek szeregu syczącego, szumiącego a także ciszącego. Gra przeznaczona jest dla dzieci od 4 roku życia, choć z naszą pomocą myślę, że da radę nawet 3 latek. Pisząc naszą pomocą mam na myśli przesuwanie pionka o właściwą ilość pól.

Zasady gry są bardzo proste, bo polega ona na tym by przesuwać pionek po planszy, o tyle pól ile wskazuje kostka. Przesuwając zaś pionek gracz musi nazwać napotkane na drodze obrazki. Zaś jeśli stanie na polu z myszką to wygrywa dodatkowy rzut kostką. Wygrywa ten, kto dotrze do pierwszy do mety.

Noam ma problem z prawidłową wymową tych głosek, i ta gra bardzo fajnie sprawdza się w naszym domu. Chęć wygrania sprawia, że Noam bardzo chętnie po nią sięga.

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

22 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *