Gra Smart Domino możesz w nią grać nawet sam!

Gra Smart Domino możesz w nią grać nawet sam!

grudzień 31, 2018 | Opublikowano przez 8 komentarzy

 

Ostatni dzień roku 2018, a my przychodzimy do Was z kolejną odsłoną gry „Smart Domino” <tu klik> jest to gra, w której liczba graczy może wynosić od 1 do 4 osób. Przewidziana jest dla dzieci od lat 6 ale moim zdaniem nawet 5 latek, da radę w nią zagrać. Zwłaszcza, że są w niej przewidziane 2 warianty gry.

W pudełku znajdziecie 20 klocków (4 zestawy po 5 różnych klocków), 60 kart zadań (po 12 kart w 5 poziomach trudności: poziomy trudności są oznaczone poprzez kolor i liczbę kresek znajdujących się na brzegu karty).

Pierwszy wariant tej gry to: Szybka gra

Każdy gracz otrzymuje zestaw 5 klocków ponumerowanych od 1 do 5. Po przetasowaniu talii kart zadań gracze dobierają tyle kart, ile rund ma trwać gra. Karty te tworzą nową talię gry i należy je położyć w zakrytym stosie na środku stołu.

Górna karta ze stosu jest odwracana, tak by każdy z graczy widział wzór znajdujący się na niej. Gracze używając swoich klocków, próbują odtworzyć wzór z karty. Pierwszy gracz któremu się to uda, podnosi kartę do góry. Jeśli zwór się zgadza, to zatrzymuję kartę i zaczyna się kolejna runda. Jeśli zaś popełni błąd i źle odtworzy wzór z karty to odkłada kartę na środek stołu i nie może już brać udziału w tej rundzie. Zwycięzcą zostaje ta osoba, która na koniec gry ma największą liczbę kart.

Drugi wariant tej gry to: Kompletne Szaleństwo

Podobnie jak w pierwszym wariancie każdy gracz otrzymuje zestaw 5 klocków – ponumerowanych od 1 do 5. Karty wzorów są podzielone na 5 stosów: jeden na każdy poziom trudności. Każdy stos należy przetasować osobno. Po czym stosy układa się na środku stołu – wzorami do góry. Przed rozpoczęciem należy ustalić ile kart z danego koloru znajdzie się w stosie.

Na umówiony sygnał  wszyscy gracze (jednocześnie) próbują odtworzyć wzór z którejś z kart. Warto pamiętać , że trudniejsze karty przyniosą więcej punktów. Kiedy gracz uzna, że udało mu się odtworzyć dany wzór, mówi głośno „Stop” i wskazuje kartę. W tym czasie wszyscy pozostali gracze wstrzymują układanie i sprawdzają gracza. Jeśli nikt nie zauważy błędu, gracz zdobywa kartę i punkt. A gra toczy się dalej.

Jeśli zaś gracz popełnił błąd to karta zostaje w grze, a gracz musi oddać jedną ze swoich wcześniej zdobytych kart. Jeśli nie ma jeszcze zdobytej karty, odda pierwszą zdobytą w późniejszym czasie.

Gra kończy się w momencie gdy wszystkie kart zostaną zdobyte. Ale w tym wypadku nie ilość kart decyduje o wygranej, a ich poziomy trudności i przydzielone za nie punkty.

Gra ta jest fajnie wykonana, co bardzo spodobało się naszym dzieciom, dodatkowo fajnie ćwiczy u nich spostrzegawczość. Bo ułożenie takiego samego wzorku, przy presji wygrania nie zawsze jest takie łatwe.

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

8 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *