Gry dla bystrzaków +8 i nie tylko

Gry dla bystrzaków +8 i nie tylko

wrzesień 23, 2019 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

Ostatnio usiadłam i przeglądałam naszego bloga, i zauważyłam, że w ostatnim czasie praktycznie nie pokazujemy Wam żadnych nowości zabawkowych dla dzieci. Naprawdę nie wiem, jak to się stało, ale skupiłam się na zupełnie innych tematach. Dlatego teraz zwłaszcza przed zbliżającym się okresem świątecznym, na pewno będzie tu więcej zabawek.

W dzisiejszym wpisie pokażemy Wam, aż 5 gier planszowych dla dzieci, a tak na prawdę nie tylko dla dzieci, bo i dorośli świetnie się przy nich bawią. Zaraz obok książek, gry planszowe to moja ulubiona forma prezentów dla dzieci. Ale nie przedłużając, zobaczcie jakie fajne gry w ostatnim czasie wydało wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Na końcu języka 2 <tu klik>

Jest to kolejna część gry, o której pisałam Wam w tym wpisie <tu klik>, Waszym zadaniem w niej jest zdobycie jak największej liczby kart. Zdobywacie je w pojedynkach z innymi graczami, podczas których musicie wykazać się spostrzegawczością i szybkością w podawaniu słów, które zazwyczaj ma się na końcu języka.

Podobnie jak pierwsza część tej gry, jest ona świetna, ba idealna nawet dla dorosłych. Graliśmy w nią ze znajomymi i ubaw mieliśmy naprawdę po pachy. Skierowana jest do dzieci od 10 lat ale myślę, że bystry 8 latek też może się przy niej świetnie bawić.

Kruki <tu klik>

To kolejna gra skierowana do starszych dzieci, tak od 8 roku życia, i jest to gra tylko dla 2 graczy i rozgrywka nie trwa dłużej jak 20 minut. W tej grze gracze mają do dyspozycji po jednym kruku. Umiejętnie wykorzystując karty lotu i karty akcji, będą musieli pokonać jak najszybciej trasę wyścigu.

Oczywiście grę wygrywa ten kruk, który dotrze na metę jako pierwszy. Powiem Wam, że chwilę nam zajęło zrozumienie zasad, i sprawne operowanie kartami. Ale kiedy to wszystko się ogarnie, to ta gra naprawdę fajnie wciąga. Teraz tylko czekamy, aż Noam do niej dorośnie i będzie mógł grać z siostrą.

Fabryka czekolady <tu klik>

Cała akcja tej gry toczy się w fabryce czekolady, a na taśmie produkcyjnej oczywiście są tabliczki czekolady, z różnymi dodatkami. Za pewnego rodzaju tabliczki czekolady przyznawane będą punkty dodatnie, a za takie do których wkradły się pionki i kostki z gier planszowych będą przyznawane nawet punkty ujemne.

To gracze podejmują w niej decyzję , w którym momencie zdejmują czekoladę z taśmy produkcyjnej, by mogli zdobyć jak najwięcej punktów. Ale gdy któryś z graczy zbierze 3 kawałki białej czekolady, to wygrywa. Jeśli zaś nie uda się to nikomu, to wygrywa gracz z największa liczbą punktów.

Jest to kolejna gra przeznaczona tylko dla dwóch graczy i skierowana do dzieci od lat 8, bo nie wątpliwie umiejętność liczenia jest tu potrzebna na samym końcu.

 

Kociki łobuziaki <tu klik>

Jest to jedyna gra w dzisiejszym wpisie, która skierowana jest do dzieci od 5 lat i mogą w nią grać, aż 4 osoby. Każdy gracz posiada swój pokój pełen zabawek, stąd 4 plansze. Podczas gry wykłada się płytki przedstawiające meble, w kierunku których biegają koty. Punkty zaś zdobywa się za każdą zabawkę, po której przebiegł Wasz kot.

Na początku wydaje się że pięciolatek nie ogarnie za szybko zasad, jednak tak nie jest, to sznurki dołączone do tej gry (są też jej głównym elementem), robią całą robotę i sprawiają, że ta gra jest genialna.

Tą grę i „Ślimaki to mięczaki” <tu klik> bez najmniejszego ale polecę każdemu, jako świetny prezent dla dziecka.

 

Wyprawa do El Dorado <tu klik>

Celem gry jest jak to zwykle bywa najszybsze dotarcie do legendarnego miasta El Dorado. Ale naszym zadaniem jest zorganizowanie ekspedycji i udanie się w podróż przez dżunglę. Do tego wszystkiego będziemy potrzebować doświadczonych przewodników i odpowiedniego sprzętu. Ta gra to tworzenie strategii, którą każdy może mieć zupełnie inną.

Zdecydowanie jest to gra dla starszych dzieci, więc te 10 lat to takie moje minimum, by dziecko ogarnęło całe zasady i miało przyjemność z grania w tę grę.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *