Trzy gry dla dzieci od 3 do 10 lat

Trzy gry dla dzieci od 3 do 10 lat

marzec 16, 2018 | Opublikowano przez 40 komentarzy

Dziś przygotowaliśmy dla Was post z trzema grami dla dzieci. Gry pochodzą od dobrze znanej wszystkim zapewne marki Granna, i przeznaczone są dla dzieci od 3 do 10 lat. Tak więc idealnie wpisały się w przedział wiekowy naszych dzieci, i zaowocowały świetną zabawą.  Poniżej parę słów o każdej z nich, i oczywiście zdjęcia

Stuku puku– to gra dla dzieci w wieku od 4 do 7 lat, jest to gra tylko dla jednego gracza ale świetnie angażuje dziecko.  W pudełku znajduję się tablica korkowa, pineski, młotek, 6 plansz ze wzorami i 56 elementów do przybijania.

 

Moje dinozaury – to znowu gra dla dzieci w wieku 3-10 lat, a liczba graczy może być od 1 do 4.  Poza tym można w nią grać na dwa różne sposoby. Pierwszy dla dzieci od 3 roku życia, gdzie zabawa może polegać na układaniu puzzli.  Druga opcja to gra z kostkami gdzie celem jest zdobycie większej liczby portretów dinozaurów niż przeciwnicy.  Dodatkowo w pudełku znajdziecie 2 tekturowe modele dinozaurów i naklejki, które dzieci uwielbiają.

 

Sadzimy las – pierwszą rzeczą na jaką trafiły nasze dzieci po otwarciu pudełka były nasionka drzew, które oczywiście posadzimy w lesie naszego dziadka. Zdecydowanie jest to super wstęp do tej gry, a na czym polega sama gra już Wam piszę. Jest to gra dla dzieci od 4 do 10 lat, a liczba przewidywanych graczy to od 2 do 4. Celem gry jest jak najszybsze ułożenie 5 kartonowych drzew, drzewo uważa się za kompletne jak składa się ono z 3 elementów: podstawy, korony i ptaka. Dziecko rzuca dwiema kostkami i sprawdza wyniki – jedna z kostek oznacza stos, z którego gracz może dobrać elementy, zaś druga pokazuje ile tych elementów może dobrać. Gracz wybiera numery wedle uznania.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

40 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *