Gry dla dzieci od lat 6

Gry dla dzieci od lat 6

listopad 21, 2018 | Opublikowano przez 29 komentarzy

 

Obiecaliśmy Wam jakiś czas temu, że będzie tu więcej gier także z myślą o starszych dzieciach. Dziś pokażemy Wam gry dla dzieci od lat 6 i 7. Są to kolejne gry, które w naszym domu cieszą się dużym powodzeniem. I dodam tu jeszcze, że każde odwiedzające nas dziecko, wyciąga je z półek i pyta: „Jak w to się gra?”. A skoro same opakowanie je tak interesuje, to połowa sukcesu już za nami.

Gry i książki to naszym zdaniem, to jedne z lepszych prezentów jakie możemy dać naszym dzieciom, bo dodatkowo przy okazji możemy z nimi fajnie spędzić czas. Ale przejdźmy do najważniejszego, jakie są to gry?

Pogromcy potworów < tu klik>to gra dla dzieci od lat 6, jej przewidywany czas trwania to 20 min a maksymalna ilość graczy wynosi 2-8. W pudełku znajdziemy: 36 kart potworów, 108 kart czorów i broni (które dzielą się na 84 karty podstawowe czarów i broni, a także 12 kart nieudanego ataku), 9 kart kombinacji czarów i broni, 3 karty czarodziejskiej różdżki.

Celem tej gry jest wcielenie się w pogromców uroczych potworów. Naszym zadaniem jest schwytanie jak największej liczby tych „potworów”. Dokonać tego możemy ujawniając karty czarów i broni oraz sprawdzając, czy odpowiadają one symbolom na kartach potworów. Zdradzę Wam jeszcze, że w trakcie rozgrywki gracz może używać tylko jednej ręki. Kiedy chcemy złapać kartę potwora musimy to zrobić tą samą ręką, którą odkrywamy karty czarów i broni. Tu <klik> zobaczyć możecie bardzo fajny film jak grać w tą grę.

 

BUUU! <tu klik> to gra dla dzieci od lat 7, i przewidywany jej czas trwania to 30 minut, a ilość graczy może wynosić od 2 do 6 osób. W pudełku znajdziecie, 9 kafelków zamku, 15 żetonów gości, 1 duch, 6 kafelków ścian, 4 żetony specjalne i 8 elementów ramki określających granice zamku.

Celem gry jest jak najszybsze znalezienie drogi ducha dla ducha, aby mógł dotrzeć do gościa i go nastraszyć. Tu <klik> możecie zobaczyć filmik jak wygląda taka rozgrywka. Bo my w tym miejscu „rodzice” musimy się Wam przyznać, w przeciwieństwie do naszych dzieci, mieliśmy nie lada problem w znalezieniu drogi dla ducha!

 

Rurka wodna <tu klik> to kolejna gra dla dzieci już od 7 lat, czas jej trwania to 15 minut, a ilość graczy może wynosić od 2 do 6 osób. W pudełku znajdziecie: kafelki zjeżdżalni = 29 odcinków zwykłych, 7 kafelków super rurek, 3 kafelki z symbolami atrakcji, 1 kafelek wjazdu do tunelu, 1 kafelek startowy (dwustronny), 3 duże kafelki atrakcji, 1 kafelek wyjazdu z tunelu, 4 kafelki ratowników, 6 pionków, 6 kart graczy i 18 żetonów premii.

Przed rozpoczęciem gry trzeba potasować razem wszystkie kafelki zjeżdżalni, a następnie należy położyć je na stole rewersem do góry w dwóch stosach (A i B), w zasięgu ręki każdego z graczy. Następnie należy położyć kafelek startowy na środku stołu, położyć kafelki atrakcji, kafelek wyjazdu z tunelu i kafelki ratowników z boku stołu. A także położyć żetony premii, niedaleko kafelków atrakcji. Później każdy z graczy wybiera kolor  i otrzymuje kartę gracza i pionek w odpowiednim kolorze. Potem każdy gracz ciągnie jeden kafelek zjeżdżalni, i zaczyna się rozbudowa zjeżdżalni. Jak to dalej przebiega nie będziemy Wam tu teraz opisywać, bo bardzo fajnie wszystko jest pokazane w instrukcji dołączonej do gry. Na koniec gry przyznawane są punkty na podstawie liczby żetonów premii, jakie otrzymali gracze.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

29 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *