Gry edukacyjne dla dzieci od 6 roku życia

Gry edukacyjne dla dzieci od 6 roku życia

październik 15, 2021 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Ostatnie dwa lata należą dla nas raczej do trudnych, niestety Covid + problemy zdrowotne Noama sprawiły, że bardzo mało czasu spędził w szkolnej ławce. Dlatego też dużo czasu musiał poświęcić na naukę w domu, jako rodzice wiemy, że w domu zawsze jest trudniej się uczyć. I właśnie dlatego, często do nauki i jej utrwalania wykorzystujemy gry planszowe, dziś chcieliśmy Wam pokazać dwie od Wydawnictwa Nasza Księgarnia, które świetnie sprawdzą się przy nauce czytania, jak i dodawania i odejmowania w pamięci.

Gucio i Feluś grają w sylaby – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Jest to gra idealna dla dzieci od 5 roku życia, przewidziany czas rozrywki to 15- 30 minut, więc idealnie dla młodszych dzieci.

W pudełku znajdziecie:

W pudełku znajdziemy aż 7 zabaw,  które pomogą dzieciom w opanowaniu czytania metodą sylabową. Możemy układać słowa do obrazków, które są podpisane, następnie podnieść stopień trudności i układać słowa do niepodpisanych obrazków. Poza tym jest, też możliwość zabawy gdzie, układamy dowolne wyrazy z przygotowanych sylab. Natomiast dla bardziej zaawansowanych są wyrazy trzysylabowe, które trzeba ułożyć w całość.

Metoda sylabowa to metoda, która sprawdziła się u nas w przypadku obojga dzieci, kiedy rozpoczynali naukę czytania. Dlatego śmiało polecamy grę dla młodszych dzieci, jako trening umiejętności czytania.

 

Plus minus nauka liczenia – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Jest to gra karciana, gdzie w pudełku znajdziemy w sumie 110 kart, 45 kart na dodawanie, 45 kart na odejmowanie oraz 20 kart celów. Co ważne to wszystkie działania są w zakresie do dziewięciu. Instrukcja daje nam w sumie 3 warianty rozgrywki. Na początek mamy proste wyszukiwanie karty z odpowiednim wynikiem działania. Następny wariant zakłada wykorzystanie kart celów. Wśród 16 odkrytych kart szukamy wszystkich tych, które spełniają wylosowany cel. Trzeci tryb jest już dla zaawansowanych graczy  i zakłada układanie ciągów.

Gra jest skierowana do dzieci od 7 roku życia i uważam, że wiek jest bardzo trafnie dobrany. Młodsze dzieci mogą się odnaleźć w pierwszym wariancie gry, aczkolwiek może być im potrzebna pomoc. Na pewno jest to fajna gra, która pomaga rozwinąć liczenie w pamięci.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *