Gry, które nasze dzieci znalazły pod choinką!

Gry, które nasze dzieci znalazły pod choinką!

styczeń 16, 2019 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

W dzisiejszym poście pokażemy Wam 3 gry, które nasze dzieci również znalazły pod choinką. A jedna z nich okazała się grą, którą nasze dzieci pokochały od razu, i gramy w nią codziennie. Ale reszcie również nic  nie brakuje, więc chodźcie o nich poczytać.

Kontrast <tu klik> tą grę pokazywaliśmy Wam już propozycjach prezentowych przed świętami <tu klik>, więc nic dziwnego, że trafiła w nasze ręce.  Gra ta rozgrywana jest w turach, a każda tura gry odnosi się do 1 obrazka umieszczonego na wierzchu stosu kart.

Gracze w tym samym czasie wybierają spośród 8 symboli, które mają na kartach w ręce – ten który najlepiej pasuje do obrazka. Później umieszczają zasłoniętą kartę z tym symbolem tak, aby wybrany symbol znalazł się najbliżej stosu kart z obrazkami.

Jeśli został tylko jeden gracz, który nie zdecydował, jaki symbol zgarnąć, to pozostali gracze liczą na głos ” 1, 2, 3 „. Jeśli na 3, gracz nie położy karty, to zostanie wykluczony z tej tury. Następnie każdy gracz odwraca swoją kartę, pokazując wybrany przez siebie symbol.

Wygrywa symbol, który został wybrany przez większość graczy, ale nie przez wszystkich. Zdecydowanie jest to gra dla starszych dzieci, a w instrukcji jest dokładnie rozrysowane jak układać karty.

 

Pewnego razu <tu klik> w przypadku tej gry każdy gracz stara się odszukać 5 żetonów, tak by mogli skompletować swoją postać. Pierwszy gracz któremu się to uda , rozpoczyna opowiadanie wspólnej bajki. Każda odnaleziona rzecz ma swoje miejsce, z wyjątkiem pantofli, które należy kłaść obok postaci. Znajdziemy tu 4 pary pantofli, w każdym kształcie żetonów, ale wystarczy znaleźć jedną parę dla swojego zwierzątka. Kolejność umieszczanie żetonów nie ma tu żadnego znaczenia, ale gracze rozpoznają potrzebne im kształty żetonów tylko za pomocą dotyku.

Czyli podsumowując bez patrzenia losuje z woreczka żeton, za pomocą dotyku podczas losowania powinien odnaleźć potrzebny mu kształt. Jeśli wylosowany przez niego żeton pasuje, to umieszcza go przed sobą. Zaś jeśli dany żeton nie pasuje, są dwa rozwiązania:

Pierwszy gracz który zdobędzie 5 żetonów rozpoczyna wspólną bajkę.

 

Na koniec zostawiliśmy grę „Polowanie na skrzaty” <tu klik>, która zdecydowanie jest hitem w naszym domu.  Celem tej gry jest odnalezienie jak największej ilości skrzatów (kart), które pochowały się w różnych zakamarkach waszych mieszkań.

W przypadku pierwszej gry lepiej przeprowadzić bez kart skrzatów spryciarzy – to te z gwiazdką zamiast liczby. Na początku ustalacie jaki sposób gry wybieracie, możliwe są dwa. My dziś tu opiszemy Wam jeden z nich. Wybierzcie jedno duże pomieszczenie w domu, dobrze by miało dużo zakamarków, w których schowają się skrzaty.

Następnie prowadzący bierze do karty wszystkie karty, jeśli graczy jest 5 lub mniej, odrzucamy z tali po 3 karty skrzatów z każdego typu. Potem prosimy poszukiwaczy skrzatów by opuścili pomieszczenie, aby skrzaty mogły się schować.

Chowając skrzaty musimy tylko pamiętać o kliku zasadach:

Kiedy już pochowamy skrzaty, zaczyna się zabawa w ich odnalezienie. Ale żeby nie było zbyt łatwo warto ustalić na wstępie jakiś czas na poszukiwania. Potem już gdy skończy się czas zbieramy się wszyscy razem, by podliczyć ilość kart i sprawdzić kto wygrał, bo znalazł ich najwięcej.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *