Gry które pokocha Twoje dziecko

Gry które pokocha Twoje dziecko

grudzień 18, 2019 | Opublikowano przez 7 komentarzy

 

Gry planszowe, zajmują bardzo dużą część naszego domu, bo zwyczajnie lubimy w nie grać, tak jak nasze dzieci. Dziś pokażemy Wam trzy gry, dla różnego przedziału wiekowego, ale także niektóre z nich mają dwa warianty gry, polegające na współpracy lub rywalizacji. Nie będę już dłużej przeciągać, i pokaże Wam je poniżej.

 

Obłoczki <tu klik>

To gra dla dzieci od 4 lat, dla 2 do 5 osób, a jej czas rozgrywki to 15 minut. Osobiście uważam, że bystry 3 latek, poradzi sobie w tej grze zwłaszcza przy wariancie współpracy, którą posiada ta gra.

Tryb współpraca jak grać? Zasady są bardzo proste, bo z przetasowanych wcześniej 30 kafelków obłoczków i rozłożonych na stole stroną wierzchnią ku górze, musicie odnaleźć wszystkie kształty jakie tworzą obłoczki. Ale by to zrobić macie tylko 2 minuty. Wygrywacie jeśli uda Wam się znaleźć wszystkie 15 obłoczków przed upływem czasu. Czyli nie dość, że nie ma tu jednego zwycięzcy, bo gramy drużynowo, to jeszcze może ćwiczyć z młodszym dzieckiem spostrzegawczość.

Tryb rywalizacji jak gra? Tu podobnie jak wyżej naszym zadaniem jest połączenie porozrzucanych połówek obrazków. Gracz, który połączy i zbierze najwięcej obrazków wygrywa. Ta opcja ma również do wyboru dwa stopnie trudności gry, dlatego też tu na pewno nie schodzimy poniżej sugerowanego wieku dzieci.

 

Sprint! <tu klik>

To gra przeznaczona dla dzieci od 6 lat, a ilość graczy może wynosić od 2 do 4 osób, a przewidywany czas na rozgrywkę to 15 minut. Znowu jest to gra zespołowa, bo gracze mają za zadanie, pomóc żółwiowi dotrzeć jako pierwszemu na metę. Na początku swojej tury gracz dobiera pierwszą kartę ze stosu kart celu i kładzie ją liczbą ku górze. Następnie stara się chwycić za jednym razem tyle kart wyścigu ile wskazuje liczba na odkrytej już karcie celu. To właśnie przez te chwytanie kart, gra jest naprawdę emocjonująca.

 

Obłędny Rycerz <tu klik>

Jest to gra dla dzieci od 6 lat a grać może od 1 do 4 graczy, czyli dziecko może grać nawet samo ze sobą. Przewidywany czas rozgrywki to 30 minut, więc nie jest ani straszliwe długa, ani bardzo krótka. Cel gry jest bardzo proste, musimy pomóc rycerzowi przedostać się przez wszystkie poziomy, omijając przy tym wszystkie pułapki i przeszkody.

Poza tym ta gra, ma do wyboru dwa tryby o nazwach „mała wyprawa” wtedy musimy pomóc rycerzowi przejść przez 5 map, a w przypadku „wielkiej wyprawy” mamy za zadanie uratować księżniczkę i przejść aż 20 map. Wybieramy w niej nawet poziom trudności, co jest bardzo fajne, bo to gra która z biegiem czasu się nie nudzi.

Nie jestem Wam w stanie tu opisać dokładnie zasad, bo musiała bym chyba przepisać całą instrukcję, ale wszystko jest opisane krok po kroku, i co jest dodatkowym plusem to nie jest mega obszerna instrukcja.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

7 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *