Gry nie tylko spożywcze, czyli czym zająć dzieci w deszczowy weekend

Gry nie tylko spożywcze, czyli czym zająć dzieci w deszczowy weekend

maj 17, 2019 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Och co to jest za straszny maj, tak brzydkiego jeśli chodzi o pogodę to nie pamiętam już od lat. Ale to właśnie przez taką pogodę, najczęściej sięgamy z dziećmi po nowe gry planszowe. Ale oczywiście pamiętajcie, że na blogu powstał też wpis o tym jak w inny sposób bawić się w deszczu i po deszczu <tu klik>. Ale wracając do gier, to zobaczcie co fajnego tym razem mamy Wam do pokazania, w przypadku graczy od 8 lat w górę.

 

Magazynier <tu klik>

Cel gry jest bardzo prosty, bo zadaniem graczy jest rozstawienie towarów w swoich magazynach. W skrzynkach znajdują się warzywa i owoce, ale część skrzynek jest pusta, a w niektórych znaleźć – myszy. Gracze więc starają się rozmieścić towary, w taki sposób, aby zdobyć jak najwięcej punków. Oczywiście nie jest to proste, bo problemem są te myszy, za które dostaje się ujemne punkty!

To co jest dodatkowo fajne w tej grze, to fakt, że można w nią grać zarówno w 2 osoby, jak i w 4.

 

Nie złe ciacho <tu klik>

Na tą grę bardzo czekała Karina, i na szczęście nie zawiodła jej oczekiwań. Fabryka ciastek produkuje pyszne eklerki, pączki i inne słodkości. Następnie oczywiście dostarcza je do cukierni, a żeby dostać ulubiony smakołyk należy wybrać się do cukierni. Ale nie jest to takie proste, bo jeśli dwóch graczy (lub więcej), uda się do tej samej cukierni, to nikt nie zdobędzie ciastka. Dlatego, w tej grze tak ważne jest planowanie i negocjowanie z innymi graczami.

Gra ta przewiduje różną ilość osób w grze, czy od 2 do 6, a instrukcja zawiera dodatkowo opis punktacji przypisanej do ciastek. Bez niej podsumowanie gry na początku jest dość ciężkie, ale z biegiem czasu punktacja zapada w pamięci.

 

Głębia <tu klik>

W tej grze gracze wysyłają nurków na poszukiwanie skarbów, ale niektórzy nurkowie lepiej sobie radzą w płytkiej, a inni w głębokiej wodzie. Ich zadaniem jest zdobycie skarbów, które gromadzimy przed sobą na stole. Wygrywa oczywiście osoba, która zdobędzie 3 kary celów. Ale aby zdobyć np. zieloną kartę celów, należy zebrać cztery zielone skarby. Jest jedyna gra, która jest przewidziana tylko dla dwóch graczy.

 

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *