Gry planszowe dla najmłodszych

Gry planszowe dla najmłodszych

styczeń 11, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Gdybyśmy dziś pokazali Wam, ilość gier planszowych w szafach naszych dzieci, jesteśmy pewni, że bylibyście bardzo zdziwieni ich ilością. Ale od zawsze uważamy, że gry planszowe są świetną opcją spędzania wspólnie czasu i nie tylko. Dziś pokażemy Wam dwie gry od Wydawnictwa Nasza Księgarnia.

 

Feluś i Gucio grają w literki – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

 

Feluś i Gucio to seria bardzo fajnych książeczek, o których pisaliśmy Wam <tutaj>, <tutaj>, <tutaj>. Ale od niedawna to nie tylko książeczki, bo także gry planszowe, które śmiało możemy zaliczyć do pomocy edukacyjnych. Jest nią np., Feluś i Gucio grają w sylaby, o której pisaliśmy Wam <tutaj>. Dziś za to opowiemy Wam o nowej grze „Feluś i Gucio grają w literki.

W pudełku znajdziecie w sumie 100 żetonów literek i 60 obrazków, a także rozkładaną planszę, którą będziemy używać w trakcie gry. Kiedy już, rozłożycie plansze to, nasunie Wam się skojarzenie, że to takie trochę połączenie krzyżówki ze scrabble. Zamiast haseł mamy tu kartoniki z obrazkami, do których układamy literki (jest to fajny sposób na utrwalenie liter i poprawną pisownię wyrazów). Korzystamy z puli 6 wylosowanych kartoników, które uzupełniamy w czasie gry lub wymieniamy w całości na nowe. Osoba, która dołoży, ostatnią literę do słowa, wygrywa kartonik z obrazkiem.

Gra sugerowana jest dla dzieci od 6 roku życia, w naszym odczuciu może się sprawdzić nawet u młodszych dzieci.

 

 

Gra przestrzenna. Rok w lesie znajdź zwierzaka – Wydawnictwo Nasza Księgarnia <tutaj>

Na reszcie przyszedł ten moment, że poza książeczkami z serii „Rok w lesie” <tutaj>, doczekaliśmy się gry przestrzennej dla najmłodszych. Bohaterowie lasu wyruszyli ze swych domów i kryją się między drzewami, krzewami itp. A naszym zadaniem jest wykazać się spostrzegawczością i wyruszyć na poszukiwania ukrytego lub nowego zwierzaka. Jest to idealna gra dla dzieci już od 3 roku życia.

To gra, która ćwiczy pamięć i spostrzegawczość, szybkość percepcji i refleks. Naszym zadaniem jest wskazanie zwierzątka, które ukryło się w lesie lub dopiero co się w nim pojawiło. W pudełku znajdują się trójwymiarowe elementy gry (6 drzew, 3 krzewy, 12 zwierząt), 12 dużych żetonów z ilustracjami zwierząt oraz 25 żetonów żołędzi. Poza tym, że gra fajnie angażuje dzieci, to duży plus należy się również za wykonanie z trwałych materiałów.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *