Kartka na Wielkanoc którą zrobisz z dziećmi

Kartka na Wielkanoc którą zrobisz z dziećmi

marzec 31, 2021 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Od wczoraj miały zajść bardzo duże zmiany w naszym domu, otóż Noam miał mieć nogę w gipsie. Na początek tylko na 2 tygodnie, ale tego etapu jednak uniknęliśmy. Potem czeka nas operacja, a po niej jeszcze sześć tygodni gipsu. W związku tym czym, nie będzie mógł korzystać tak jak lubi z wielu aktywności fizycznych. Mimo, że wiecznie nie będziemy siedzieć, w domu bo wynajmiemy wózek inwalidzki, to też musimy znaleźć sobie więcej ciekawych zajęć na ten czas.

edit:

Na pewno, poza odrabianiem lekcji skupimy się na różnych zabawach plastycznych, które Noam bardzo lubi. Na początek zrobiliśmy wspólnie kartkę Wielkanocną. W końcu za parę dni Wielkanoc, a dzieci w domach, więc śmiało możecie ją wykonać wspólnie z dziećmi.

Czego potrzebujemy:

-blok techniczny kolorowy – kolor kartki na której będziemy wyklejać królika i samego króliczka, może być dowolny. Postarajmy się jednak aby marchewka i jej natka były w odpowiednich kolorach.

– mazaki

– klej

– nożyczki

– ołówek

Jak wykonać:

Na tło do naszego królika wybraliśmy fioletową kartkę, którą złożyliśmy na pół. Niebieską kartę również złożyliśmy na pół i odcięliśmy jedną połowę. Dzięki temu wiedzieliśmy jakiej wielkości ma być nasz królik, aby zmieścił się na fioletowej kartce. Wspólnie razem narysowaliśmy, króliczka. Jeśli chcecie możecie poszukać gotowego szablonu do wycięcia i wydrukować go na kolorowym papierze. My tego nie zrobiliśmy, bo to kolejna okazja do ćwiczenia właściwego chwytu przy rysowaniu.

Następnie wycinamy naszego króliczka, na papierze który nam z niego został, rysujemy owalne kółka, które później będą łapkami trzymającymi marchewkę. Czas na marchewkę składamy dół kartki na prostokąt i rysujemy kształt marchewki, pamiętajcie że musi się ona otwierać abyśmy w środku mogli napisać Wesołych Świąt.

Skoro wycięliśmy już królika, i marchewkę, to została nam nasza natka. Wycinamy kawałek w kształcie kwadratu i końcówkę nacinamy wielokrotnie na końcu. Jak już mamy wszystko wycięte to możemy się zabrać za przyklejanie. Na fioletowej kartce przyklejamy króliczka, jeśli chcecie aby jedno uszko odstawało, zagnijcie je aby dziecko niepotrzebnie nie posmarowało go klejem.

Następnie do spodu naszej marchewki przyklejamy zieloną natkę, a całą marchewkę do króliczka. Pamiętajcie aby nasza marchewka otwierała się do góry, w końcu w środku ma się znaleźć napis „Wesołych Świąt”. Do przyklejonej marchewki przyklejamy już tylko łapki naszego króliczka.

Na sam koniec zostało nam namalować buźkę naszego króliczka, jeśli chcecie możecie najpierw namalować ołówkiem, żeby dziecko mogło później rysować po śladzie mazakiem. Jeśli macie w domu, pomponik możecie go wykorzystać na nosek króliczka będzie wyglądał jeszcze bardziej uroczo. W środku kartki oczywiście możecie dodatkowo napisać życzenia dla bliskiej rodziny.

 

Tagi: , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *