Krokodyla daj mi luby – jak zrobić krokodyla z dzieckiem

Krokodyla daj mi luby – jak zrobić krokodyla z dzieckiem

czerwiec 1, 2021 | Opublikowano przez 1 Komentarz

 

Jak wiecie dużo się u nas zmieniło, między innymi Noam ma nauczanie indywidualne w domu, do końca roku szkolnego. A jak będze później również się okaże. Wszystko będzie zależało od postępów jego rehabilitacji. Dlatego też staramy się mu zapewnić sporo atrakcji w domu, a że nie mogą one być ruchowe, to wyżywamy się plastycznie.

Tego typu zajęcia plastyczne dają dzieciom okazję do gromadzenia doświadczeń zarówno poznawczych jak i twórczych, a to wszystko dzięki różnym technikom plastycznym, które możemy stosować podczas pracy. Stosowane podczas zajęć techniki plastyczne, mają również wpływ na rozwój sprawności manualnej u dzieci, co w przyszłości pomaga w nauce pisania.

Ostatnim razem robiliśmy wspólnie kartkę Wielkanocną <tutaj>, korzystaliśmy więc z kolorowego papieru, nożyczek, i kleju. Tym razem postanowiliśmy zrobić krokodyla z wytłaczanek po jajkach.

Potrzebujemy:

Wykonanie całego krokodyla trochę trwa, bo to co wymaga najwięcej pracy to pomalowanie wytłaczanek na zielono. Trzy pełne kratki z wytłaczanek malujemy na zielono, z 4 kratki wycinamy 2 elementy i je również malujemy na zielono (to będą nasze oczy). Które później przykleimy na górze.

Kiedy pomalujemy wszystkie wytłaczanki na zielono, odstawiamy je do wyschnięcia. W tym czasie możemy się zająć wykonaniem języka z kolorowego papieru. Możecie pomóc dziecku narysować jego kształt, aby później mogło go wyciąć i wkleić między dwie części wytłaczanek. Ostatnią rzeczą jaką zostaje nam zrobić po złączeniu wszystkich elementów, to namalować naszemu krokodylowi oczy.

Tak poza tym jeśli pozwolicie popuścić wodzę wyobraźni, dołożycie więcej wytłaczanek, to zamiast krokodyla może powstać piękny smok.

 

 

Tagi: , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *