Najfajniejsza gra na ferie i nie tylko + konkurs

Najfajniejsza gra na ferie i nie tylko + konkurs

Luty 12, 2020 | Opublikowano przez 15 komentarzy

 

Dziś właśnie premierę ma gra o dźwięcznym tytule „Gra słów”, a my nie dość, że możemy Wam ją pokazać, to jeszcze mamy dla Was trzy gry do rozdania. Ale o tym jakie są zasady przeczytacie na samym dole w regulaminie. Teraz zaś pozwólcie, że napiszę Wam o tym dla kogo jest ona przeznaczona i jak się w nią gra.

Gra Słów <tu klik>

To co jest najistotniejsze moim zdaniem w przypadku tej gry to to, że tu nie ma mowy o rywalizacji między graczami, oni tworzą zespół i wspólnie starają się osiągnąć jak najlepszy wynik! Gra ta składa się również z trzech faz: kojarzenia, opowiadania i dobra pamieć.

Faza I: Skojarzenia – gracz rozpoczynający grę losuje zadanie dla pozostałych osób, miesza 4 żetony i losuje jeden z nich. Liczbę na nim sprawdza tak by inni gracze jej nie widzieli. Cyfra ta wskazuje jedną z czterech kart zadań, którą mamy rozłożoną przed sobą, np jest to karta z choinką, więc musimy wskazać kartę która skojarzy się graczom właśnie z nią. Gracz wskazuje wtedy np śnieg, gracze mogą w tym czasie rozmawiać ze sobą by ustalić co im się kojarzy właśnie z tą kartą. Jeśli wskazali właściwą kartę zadania, to zdobywają obydwie karty i odkładają je obok rysunkami do dołu.

Faza II: Opowiadanie – ta faza to przygotowanie do fazy III. Zdobyte karty zadań rozkładamy rysunkami do dołu w jednym rzędzie, pod nimi rozkładamy obrazkami do góry karty skojarzeń. Karty rozkładane są w takiej samej kolejności jak zostały zdobyte w fazie I. Gracze biorą karty odłożone na bok podczas, przygotowania rozgrywki. Następnie je tasują i odliczają tyle kart ile leży w jednym rzędzie. Należy je rozdać graczom, a resztę odłożyć do pudełka. Można oglądać rysunki na grach, ale nie można pokazywać ich innym graczom. Każdy gracz wybiera 1 kartę ze swoich kart i kładzie ją rysunkiem do góry, pod dowolną kartą skojarzeń. W ten sposób powstaje 3 rząd kart. Pamiętajcie, że kłądąć kartę należy ją powiązać z rysunkiem widocznym na karcie skojarzeń.

Faza III: Pamięć – tu na początku chowamy środkowy rząd kart do pudełka. Zadaniem graczy jest odpowiedzenie na pytanie, jakie rysunki znajdują się na zakrytych kartach w górnym rzędzie. Wszyscy gracze mogą ze sobą rozmawiać i dzielić się tym co zapamiętali z fazy I i II. Zaczynamy od 1 karty z lewej strony i za każdym razem mają tylko jedną szansę na udzielenie odpowiedzi. Po udzieleniu odpowiedzi odwracają zakrytą kartę i sprawdzają, czy mieli rację. Jeśli udało się zgadnąć, to zdobywają kartę z górnego rzędu, a kartę z dolnego odkładają do pudełka. Ale jeśli odpowiedź jest błędna to obie karty odkładają do pudełka. Po odkryciu ostatniej karty z górnego rzędu, gra się kończy i przystępujemy do liczenia punków za zdobyte karty.

Wiem, że czytając zasady gra może wydawać się ciut trudna, ale na szczęście w instrukcji znajdziecie rysunki, które ułatwiają zdobycie zasad! Gra ta jest skierowana do dzieci od lat 6 i zdecydowanie ten próg wiekowy jest tu trafny.

 

POSTANOWIENIA OGÓLNE
Organizatorem Konkursu jest swiatkarinki.pl i Fundatorem Nagród jest Wydawnictwo Nasza Księgarnia
2. Konkurs będzie prowadzony za pośrednictwem strony swiatkarinki.pl
3. Uczestnikiem Konkursu, na warunkach określonych w Regulaminie Konkursu, może być każda osoba fizyczna powyżej 18 roku życia, posiadająca adres zamieszkania na terenie Polski. Konkurs prowadzony będzie na terenie całej Polski, na podstawie niniejszego „Regulaminu Konkursu”.
5. Konkurs rozpocznie się 12.02.2020 r. poprzez publikację na blogu swiatkarinki.pl postu konkursowego. Konkurs zakończy się 19.02.2020r.
6. Ogłoszenie zwycięzców nastąpi najpóźniej do 23.02.2020r., poprzez informację umieszczoną w treści posta konkursowego na blogu swiatkarinki.pl
7. W Konkursie nie mogą brać udziału pracownicy Organizatora oraz innych podmiotów biorących bezpośredni udział w przygotowaniu i prowadzeniu Konkursu.
8. Uczestnictwo w Konkursie jest dobrowolne.
II. ZASADY PROWADZENIA KONKURSU
1. Przebieg konkursu:
a. Warunkiem koniecznym wzięcia udziału w konkursie jest przesłanie komentarza odpowiadającego na pytanie „Napisz z kim najczęściej grasz w gry?”
b. Zwycięzca zostanie wyłoniony na podstawie kreatywności, wartości estetycznej zgłoszeń a także ich zgodności z treścią zadania konkursowego.
c. Uczestnik konkursu może przesłać kilka zgłoszeń, ale wygrać tylko jedną nagrodę.
3. Zgłoszenie do Konkursu jest równoznaczne z oświadczeniem, iż osoba nadsyłająca:
a. Akceptuje warunki Regulaminu Konkursu. Nieprzestrzeganie regulaminu może skutkować wykluczeniem uczestnika z udziału w konkursie.
b. Wyraża zgodę na wykorzystanie zamieszczonego zgłoszenia w celach marketingowych przez Organizatora Konkursu. Wyraża zgodę na przetwarzanie swoich danych osobowych zgodnie z ustawą o Ochronie Danych Osobowych (Dz.U.Nr.133 pozycja 883);
c. Jest autorem/autorką przesłanych zgłoszeń.
4. Konkurs nie podlega przepisom ustawy o grach hazardowych.
III. ODPOWIEDZIALNOŚĆ ORGANIZATORA
1. Organizator nie ponosi odpowiedzialności za:
a. Sposób, w jaki Użytkownicy Serwisu korzystają z udostępnionej im w Serwisie powierzchni wirtualnej, ani za jakiekolwiek wynikłe z tego skutki.
b. Szkody spowodowane przez treści zamieszczone przez uczestników w Serwisie.
c. Jakiekolwiek problemy związane z działaniem Serwisu facebook.com.
2. Wszelkie roszczenia Użytkowników Serwisu z tytułów wymienionych wyżej są wyłączone z odpowiedzialności Organizatora. Użytkownik wyraża zgodę na zwolnienie Organizatora od wszelkich roszczeń osób trzecich powstałych w związku z korzystaniem przez użytkownika z Serwisu.
IV. NAGRODY I WYDANIE NAGRÓD
1.Autorzy 3 najzabawniejszych naszym zdaniem zgłoszeń otrzymają 1 grę pt., „Gra słów”
2. Niezgłoszenie się w wiadomości prywatnej w terminie 3 dni od ogłoszenia wyników konkursu jest równoznaczne z rezygnacją zwycięzcy z nagrody.
3. Nie ma możliwości wymiany nagrody na jej równowartość pieniężną. Nie ma możliwości przeniesienia praw do nagrody na osobę inną niż wybrana przez Jury.
V. POSTANOWIENIA KOŃCOWE
Organizator zastrzega, że nie ponosi odpowiedzialności za: zdarzenia uniemożliwiające prawidłowe przeprowadzenie Konkursu, których nie był w stanie przewidzieć lub którym nie mógł zapobiec, w szczególności w przypadku niedopełnienia przez Uczestnika wszystkich warunków wzięcia udziału w konkursie lub w przypadku niedoręczenia Uczestnikowi nagrody spowodowanego niepodaniem lub błędnym podaniem przez Uczestnika danych adresowych. W kwestiach nieuregulowanych niniejszym Regulaminem Konkursu zastosowanie mają przepisy Kodeksu Cywilnego.

Ps. odpowiedzi na pytanie możecie udzielać na blogu, facebooku a także naszym instagramie.

ps.2. Puffa którą widzicie na zdjęciu pochodzi ze sklepu pufypuf.eu <tu klik>

GRATULUJEMY I PROSIMY O KONTAKT MAILOWY:

 

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

15 komentarzy

 • Marta :

  To musi być naprawdę fajna gra, do tego rewelacyjnie rozwijająca 🙂

 • Mama Maryski :

  U nas już po feriach, ale i tak często gramy w co się da… :p od kółka i krzyżyk, przez chińczyka,monopoli i wsiąść do pociągu:)
  Najchętniej gramy cała trójka Ja, Mania i Tatuś:p

 • Kasia :

  Najczęściej gram z moim synkiem i mężem 🙂

 • Jestem mamą dwóch chłopców, więc odpowiedź jest oczywista, w gry gram głównie w z nimi. W niektóre gry gramy wszyscy razem, w inne gram z chłopcami pojedynczo. Bardzo lubię w ten sposób spędzać z nimi czas:)

 • Marlena H. :

  Bardzo lubię gry słowne. Mamy kilka gier od NK i czesto po nie sięgamy. Wysokie najczęściej gram z moim mężem. 😁

 • Fajne są takie gry, w których dzieci mogą się wykazać. A także poznać nowe słownictwo. Podoba mi się też to, że jest mała, nie wymaga mnóstwa miejsca i można w nią grać, na przykład w podróży. Widzę, że Twojemu synkowi też się spodobała 🙂

 • ale super gra! najczęściej gram w gry z… każdym kto się nawinie ;-). Nie mają wyboru, nie mają drogi ucieczki, trzeba grać 😉

 • Róża :

  Jest nas 4. Jeden uparty ci ma 11 lat, do tego tatuś trochę starszy ale też uparty. W skład wchodzi sama 11 lat, zakręcona i pomysłowa, na sam koniec jestem ja ha mama też uparta ale zawsze każą mi zaczynac. Lubimy razem grać w gry. W czasie gdy się nidzimu zawsze coś się znajdzie i wspólnie spędzamy czas. Dzieciaki u dziadków też tak spędzają wolne chwile.

 • Paulina :

  Wspólne granie musi być na dywanie, bez pośpiechu, bez paniki że zaraz np. mleko wykipi. Nie ważne czy zmartwień na głowie masa, ten czas ma być tylko dla naszego bobasa. A gdy ten bobas ma latek siedem – kiedy ten czas zleciał – nie wiem. To granie może być już w poważnym tonie a ciekawość dziecka aż płonie.
  Dlatego czas z moją córeczką i synkiem podczas gier uważam za bardzo wartościowy.

 • Lauralr :

  Fajna tapeta na scianie gdzie kupiona ?

 • Marta :

  Oczywiście u nas gramy cała rodzika czyli mama, tata córcia Marysia która do gier jeszcze zachęca babcie i dziadka 🙂

 • Wygląda na naprawdę interesującą grę. Pewnie sprawia sporo frajdy.

 • Po prostu MAMA :

  Podoba mi się format gry i jej wielkość- można wrzucić do plecaka i zabrać ze sobą.

 • ankawesola :

  Z dziećmi dziś nawet graliśmy. A tak najczęściej gramy w czwórkę dzieci i my.

 • TosiMama :

  Na dodatkowe „ferie”, które właśnie nam się przytrafiły teraz, też na pewno się przyda:)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *