Najfajniejsze gry dla dzieci od 5 lat

Najfajniejsze gry dla dzieci od 5 lat

sierpień 5, 2020 | Opublikowano przez 11 komentarzy

 

Dawno nie było takiego postu z przeglądem gier planszowych, więc oczywiste, że czas to zmienić. Tegoroczne wakacje są jednak inne od tych wcześniejszych, część z nas nie chce ryzykować lub zwyczajnie nie planuje w tym okresie wakacji. U nas trwa remont, który miał się skończyć w lipcu, a jak skończy się w sierpniu, to dopiero będzie dobrze.

Ale ja nie o tym miałam, dziś pokaże Wam aż siedem gier, z czego cztery już wcześniej opisywałam nam blogu. Dlatego w przypadku, tych pokazanych wcześniej odeślę Was do starych wpisów, co byście mogli sobie przypomnieć również inne gry. Ale ale są tu również trzy zupełnie nowe gry, które myślę, że się Wam spodobają.

Gry w tym zestawieniu są dla dzieci od 5 lat w górę, dlatego myślę, że każdy znajdzie tu coś dla swojego dziecka.

 

Gra słów <tutaj>

To również jedna z naszych ulubionych gier, o której pisałam Wam wcześniej <tutaj>.

 

 

Bankrut <tutaj>

To co w tej grze zaskakuje już na wstępie to fakt, że nikt tu nie czeka na swoją kolejkę, tylko wszyscy grają równocześnie!
Naszym zadaniem jest wcielenie się w rolę kupców handlujących towarami na targu, wśród gwaru i krzyków wymieniają się kartami, starając się zdobyć jak najwięcej towarów. Ale musimy handlować rozważnie, ponieważ jeden z towarów może doprowadzić nas do bankructwa!

Na początku chwilę nam zeszło zanim wszyscy zrozumieliśmy zasady, ale bez wątpienia jest to fajna gra dla dzieci od 8 lat w górę.

 

Potęga słowa <tutaj>

 

Jest to gra dla dzieci od 10 roku życia, wcielamy się w niej w czarne charaktery walczące o władzę nad światem. Wygrywa osoba, która zdobędzie kontrolę nad największą liczbą miejsc przedstawionych na kartach. Karty zdobywamy poprzez podanie słowa z odpowiednimi literami np. aby zdobyć kartę z Koloseum trzeba stworzyć słowa z literą K.

Ze względu na tworzenie słów z dana literą, zdecydowanie nie jest to gra dla młodszych dzieci, wiadomo większy zasób słownictwa, większe szanse na wygraną.

 

Strażnicy kosmosu <tutaj>

Na tą grę zdecydowałam się ze względu na jej grafikę, przypomniała mi moje dzieciństwo i grę na comodore 64. Zadaniem graczów jest wcielenie się w pilotów myśliwców i ochrona planety przed inwazją kosmicznych najeźdźców. Piloci muszą więc zestrzelić jak najwięcej potworów i  statków dowodzenia. Wiadomo, wygrywa ten gracz który zestrzeli najwięcej potworów.

To jest taka papierowa wersja, gry elektronicznej która pewnie większość z nas pamięta ze swojego dzieciństwa. Grać w nią mogą dzieci od 7 roku życia, a liczba graczy może wynosić od 2 do 4 osób.

 

Ślimaki to mięczaki <tutaj>

Bardzo często polecam Wam tą grę, bo jest to jedna z naszych ulubionych, a pierwszy raz pisałam o niej <tutaj klik>

Lisek urwisek <tutaj>

a tutaj pokazaliśmy go Wam wcześniej <tu klik>

 

Kociaki Łobuziaki <tutaj>

Tutaj o nich pisaliśmy wcześniej <klik>

 

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

11 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *