Najfajniejsze puzzle i gry dla dzieci od 1 do 9 lat

Najfajniejsze puzzle i gry dla dzieci od 1 do 9 lat

styczeń 18, 2020 | Opublikowano przez 13 komentarzy

 

Długo nie pojawiła się tu żaden zabawkowych post, ale tak świetnie bawiliśmy się przy puzzlach i grach, które tu Wam dziś pokażemy, że zwyczajnie trochę nam się zeszło zanim powstały zdjęcia. Zaczniemy od dobrze znanego wszystkim Pucia, dzięki któremu większość maluchów rozpoczyna przygodę z mową lub stara się wyćwiczyć jej poprawność.

Dziś pokażę Wam dwie nowości z tej serii, ale pamiętajcie, że już kiedyś w tym wpisie <tu klik>, są jeszcze inne fajne układanki. Ale zanim przejdziecie dalej muszę jeszcze napisać, że są to nasze pierwsze puzzle i gry, w których nie znajdziecie grama foli, bo Wydawnictwo Nasza Księgarnia zadbało o to by wszystkie elementy zostały spakowane w papier. Brawa dla nich, inni powinni wziąć z Was przykład!

 

 

Pucio. Pierwsze Zabawy <tu klik>

Jest to zdecydowanie gra edukacyjna, w której skład wchodzą dwa rodzaje kartoników: jedne są z wizerunkiem Pucia wraz z przedmiotem lub zwierzęciem, z konkretnym wyrażeniem dźwiękonaśladowczym pasującym do tego obrazka (takim jak np. ko ko, bzzy bzyy, am am). Drugi rodzaj to już same zapisy dźwięków, bez obrazka, ale te same, które pojawiły się wcześniej. W obu przypadkach kartoników jest po 20 sztuk. Znajdziecie w tym pudełku 6 zabaw idealnych dla dzieci od roku nawet do 5 lat, czyli tak naprawdę te pozornie małe pudełeczko może towarzyszyć Waszemu dziecku przez parę lat, wspierać jego rozwój mowy, i jednocześnie dać świetną zabawę.

 

Pucio i Misia ubierają choinkę <tu klik>

Tu do ułożenia jest duży obrazek choinki, i żeby było tylko fajniej jest on w kształcie choinki. Dodatkowo w opakowaniu znajdziecie kilka tekturowych bombek z wizerunkami bohaterów książek o Puciu idealnych zawieszenia na prawdziwym drzewku lub do wykorzystania w inny wymyślony przez Was sposób.

 

Dinozaury <tu klik>

Są to puzzle składające się z 88 elementów, autorstwa Emilii Dziubak, którą możecie kojarzyć z takich książek jak: „Opowiem Ci, mama, co robią dinozaury” lub „Rok w lesie”.  Przeznaczone są dla dzieci powyżej 3 lat, moim zdaniem zdecydowanie łatwiej je będzie ułożyć 4 latkowi niż 3 latkowi.

 

Jestem przedszkolakiem <tu klik>

Tu również znajdziecie 88 elementów do ułożenia, a ilustracje do tych puzzli przygotowała Przemysława Liputa, znana z książki „Rok w przedszkolu”. Są to puzzle na których bardzo dużo się dzieje, ale my bardzo lubimy tego typu układanki, bo są świetną okazją do rozmów, do pobudzenia wyobraźni dziecka, a także jak już się ułoży cały obrazek, do zabawy w wyszukiwanie danych elementów.

Detektyw Pierre w labiryncie <tu klik>

Ostatnie już puzzle w tym zestawieniu zdecydowanie skierowane są do dzieci powyżej 7 lat, bo mają aż 200 elementów. To niezwykła gratka dla wszystkich fanów detektywa Pierre’a, znanego z serii książek „Detektyw Pierre w labiryncie”, pisaliśmy Wam o tym w tym wpisie <tu klik>. Podobnie jak w poprzednich puzzlach tu również dużo się dzieje, bo w tym niezwykłym sklepie można znaleźć wszystko.

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

13 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *