Rowerek biegowy – czyli na co zwrócić uwagę!

Rowerek biegowy – czyli na co zwrócić uwagę!

maj 1, 2017 | Opublikowano przez 6 komentarzy

Kiedy byłam dzieckiem nie miałam możliwości jazdy na tzw. rowerku biegowym dlatego teraz kiedy Noam wykazał chęć posiadania tak owego bardzo się ucieszyłam. Rowerek biegowy ma przede wszystkim za zadanie nauczyć nasze dziecko równowagi,  ćwiczyć orientację, a przede wszystkim ułatwić mu przejście na rower klasyczny już bez etapu bocznych kółek. Dlatego postanowiłam spisać na co warto zwrócić uwagę wybierając rowerek biegowy?!

To kiedy dziecko powinno zacząć przygodę z rowerkiem biegowym jest bardzo indywidualną sprawą. Po pierwsze dziecko musi już chodzić i rowerek musi zostać dobrany odpowiednio pod wzrost dziecka. W naszym przypadku trwało to tak długo, gdyż Noam posiada jedną nóżkę krótszą o ,5cm co w jego przypadku również sprawiało, że ciężko było nam dobrać odpowiedni rowerek, poza tym on nie czuł się gotowy by na tak owym sprzęcie jeździć. A my go do tego nie zmuszaliśmy.

Drewniany czy metalowy – dla mnie generalnie nie ma to znaczenia, bo to już zwyczajnie zostaje kwestią gustu.

Waga rowerka – moim zdaniem ma bardzo duże znaczenie, i nie myślę tu tylko o dziecku, ale też o sobie! Na szczęście jeszcze tego nie doświadczyłam, ale nie raz mijałam mamy, które w końcu musiały nieść takowy rowerek. Nasz waży dokładnie 4,7kg

Koła piankowe czy też pompowane – w przypadku pompowanych przyczepność do nawierzchni jest lepsza, ale także są cięższe.

Hamulec – moim zdaniem totalnie nie potrzebny, bo dziecko kontroluje prędkość nogami.

Jeśli chcesz by rowerek biegowy nie był na krótką chwilę dla Twojego dziecka, koniecznie zwróć uwagę na regulację kierownicy i siodełka.

Kask – pamiętaj by od samego początku uczyć dziecko tego, że kask jest obowiązkowym elementem podczas jazdy!!! Parę razy podczas wyjścia zapomnieliśmy go ubrać, co niosło za sobą brak chęci do ubierania go! Nie popełniaj więc naszego błędu i zawsze o nim pamiętaj!!!

Teraz zostało nam szkolić jazdę na rowerku i sprawdzić czy później dużo łatwiej będzie nam przesiąść się na normalny rowerek.

Kask – tesco Kurtka – nie pamiętam Spodnie – Mailo Buty – adidas

Rowerek biegowy Cody – mamabrum.eu

 

 

Tagi: , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

6 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *