Rozsądne i kreatywne prezenty na Mikołajki

Rozsądne i kreatywne prezenty na Mikołajki

listopad 14, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

Obiecałam Wam w zeszłym tygodniu, że zaczną się pojawiać na blogu wpisy z propozycjami prezentów świątecznych dla dzieci. A ja słowa zawsze dotrzymuję, i tym wpisem rozpoczynamy serię wpisów, z zabawkami na które warto zwrócić uwagę.

Na początek mam dla Was 5 różnych gier, które zainteresują Wasze dzieci, ale też i Was samych! Jednym słowem są gwarancją świetnej zabawy dla całej rodziny! A dodatkowo teraz możecie je zakupić w promocyjnych cenach, bo używając kodu „swiatkarinki” <tu klik> ich cena spadnie aż o 40% 😀 a co najlepsze kod będzie działał do 31.12.2019r.

Nogi Stonogi <tu klik>

To bardzo fajna gra dla dzieci już od 4 roku życia, a ilość graczy może wynosić od 2 do 4 osób. Celem gry jest zdobycie dla swojej stonogi jak najwięcej butów. Zasady gry są bardzo proste zaczynamy od wybrania płytki z początkiem stonogi i kładziemy ją na stole przed sobą, pozostałe płytki z butami należy pogrupować według kolorów i położyć na środku stołu, na środku stołu kładziemy również 4 kostki.

Rozpoczyna gracz, który ma najmniejszą stopę, następnie gra przebiega zgodnie z ruchem wskazówek zegara. Grę rozpoczynamy od rzucenia 4 kostkami, aby móc zdobyć jedną z płytek ze środka stołu. Ale gracz może wykonać maksymalnie 3 rzuty, z czego po każdym rzucie może ale nie musi odłożyć  na bok dwie dowolne kostki.

Po zakończeniu rzutów kostkami, gracz liczy buty na kostkach, kolor butów i ich liczba określają, którą płytkę ze środka stołu gracz może zabrać. Czyli np. jeśli chce zdobyć płytkę z 3 czerwonymi butami, to na kostkach muszą być co najmniej 3 czerwone buty. Jeżeli akurat taka płytka nie jest już dostępna, to gracz musi wybrać inną dowolną z mniejszą liczbą butów.

Zdobytą płytkę gracz zabiera ze środka stołu i umieszcza na końcu swojej stonogi, gra toczy się do momentu aż wszystkie płytki znikną ze środka stołu. Wygrywa stonoga z największą liczbą butów.

Myśleliście, że to już koniec prawda? Otóż nie ta gra ma także dodatkowy wariant, który skierowany jest do starszych graczy i polega na zabieraniu butów ze stonogi innego gracza. Aby móc to zrobić, musimy na kostce wyrzucić dokładnie tyle butów i w takim kolorze jak na ostatniej płytce, którą chcemy zabrać naszemu przeciwnikowi.

 

 

Duszki w kąpieli <tu klik>

To gra skierowana już do dzieci od 8 roku życia, a maksymalna ilość osób jaka może w nią grać to nawet 8 osób. Cel gry jest banalnie prosty, bo wygrywa ten gracz, który zdobędzie najwięcej kart. Wszystkie przedmioty należy ułożyć na środku stołu, karty również ale pamiętajmy by je wcześniej dodatkowo przetasować.

Grę rozpoczyna gracz, który ostatni brał kąpiel lub najstarszy ze wszystkich, bierze on z wierzchu stosu jedną kartę i kładzie ją na stole tak by wszyscy gracze, widzieli co się na niej znajduje. I właśnie zaczyna się zabawa, bo muszą się przyjrzeć wyłożonej karcie i jak najszybciej złapać właściwy przedmiot:

Dlatego gracz, który jako pierwszy złapie właściwy przedmiot, zdobywa kartę i kładzie ją przed sobą obrazkiem do dołu. Zaś gracz, który się pomylił czyli złapał nie właściwy przedmiot, nie może w tej rundzie łapać innych przedmiotów oraz traci jedną kartę jeśli taką posiadał. Gra kończy się gdy ze stołu znikną wszystkie karty.

Ta gra posiada jeszcze 4 dodatkowe sposoby na jej rozegranie, dzięki którym poziom trudności się podnosi, a jednocześnie daje nam szanse na kolejne fajne rozgrywki gdy np poziom pierwszy będzie dla nas już za łatwy.

 

Park dinozaurów <tu klik>

To jedyna gra w tym zestawieniu która jest skierowana do dzieci od lat 3, a jej maksymalna liczba graczy to aż 6 osób. To co jest wyjątkowe w tej grze to fakt, że nie występuje w niej rywalizacja między graczami. Zachęca się tu do omawiania sytuacji na planszy i wspólnego podejmowania decyzji, co dalej należy zrobić.

Celem gry jest doprowadzenie jak największej liczby dinozaurów do ich wybiegów, zanim skończy się czas odmierzany przez meteoryt. Park dinozaurów to gra, która rozwija się razem z dziećmi, bo po pokonaniu podstawowego poziomu, możemy utrudnić zadanie dodając kolejnego tyranozaura lub nawet skrócić czas gry przesuwając meteoryt.

 

 

Ubongo <tu klik>

To gra w która grać może nawet tylko jedna osoba, a maksymalna ilość graczy to 4 osoby, przeznaczona jest dla dzieci od 8 roku życia, ale myślę, że bystry 7 latek również jej podoła. Każdy z graczy dostaje zestaw 12 kafewlków o różnych kształtach, na początku każdej rundy gracze biorą nowe plansze, ważne by każda była inna. Następnie rzucamy kostką która określa, które kafelki używa się w danej rundzie. Potem odwraca się klepsydrę.

W tym czasie kiedy w klepsydrze przesypuje się piasek gracze starają się całkowicie zasłonić pola swojej planszy wskazanymi kafelkami. Każdemu, któremu uda się to zrobić przed przesypaniem się piasku, woła „Ubongo” i losuje z woreczka jeden klejnot. A  dwóch najszybszych graczy otrzymuje dodatkowo po 1 klejnocie z toru rund. Wygrywa ten gracz, który po 9 rundach zbierze najcenniejsze klejnoty.

 

 

Fits <tu klik>

Na koniec zostawiłam dla Was grę, którą uwielbiam i potrafię w nią grać nawet sama, bo taką możliwość również nam daje. Maksymalna liczba graczy to 4 osoby, wiek który sugeruje producent to od 8 lat, choć w naszym domu gra w nią również 6 letni Noam. Gracze mają za zadanie umieścić wskazane klocki na swoich rampach starając się zasłonić jak najwięcej pól.  A to jaki klocek mamy umieścić, zależy do karty jaką weźmiemy z wierzchu stosu.

To jest dla mnie taka planszowa wersja gry w tetris, którą pewnie każdy z nas grał na swoim telefonie.

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *