Safari gra drużynowa dla dzieci!

Safari gra drużynowa dla dzieci!

grudzień 10, 2018 | Opublikowano przez 24 komentarze

 

Kolejna gra wkroczyła dziś na blog, i w dodatku jest to gra drużynowa dla dzieci. Safari jest grą zespołową, której celem jest zrobienie zdjęć zwierzętom z rezerwatu. Drużyna wygrywa, gdy będzie w stanie utworzyć album wszystkich zwierząt, na podstawie wykonanych zdjęć.

W pudełku znajdziecie: 4 pionki, 6 metalowych figurek zwierząt, 2 kostki, 24 karty ze zdjęciami zwierząt i 8 kart specjalnych. Zaczynamy od rozłożenia figurek zwierząt na planszy, umieszczając je w dowolnym polu w obrębie jego terytorium oraz ułożeniu kart tematycznych w pięciu stosach u góry planszy.

Gra polega na rzucaniu kolejno przez każdego gracza jednocześnie dwom kostkami i przesuwaniu figurek zwierząt oraz pionków. Kostka jaśniejsza skazuje ruchy pionków, natomiast ciemniejsza ruchy zwierząt. Pionki są przesuwane po ścieżce biegnącej wzdłuż rezerwatu, natomiast każde ze zwierząt po polach wokół swojego terytorium, zgodnie z ruchem zegara.

Jeśli pionek gracza zatrzyma się na polu aparatu fotograficznego, a zwierzę znajduje się na polu, sąsiadującym z tym polem to wówczas uznajemy że zdjęcie zostało wykonane. Wtedy też gracz bierze odpowiednią kartę ze stosu. Są jeszcze inne sytuacje kiedy uznaje się, że zdjęcie zostało zrobione, ale nie będę Wam tu wszystkiego zdradzać tak dokładnie.

Gra kończy się gdy wszyscy gracze doprowadzą swoje pionki do mety. Po zdobyciu mety, gracze rozkładają wszystkie zebrane karty ze zdjęciami. Jeżeli udało im się wykonać zdjęcia wszystkich 6 zwierząt z rezerwatu, to drużyna wygrała!

Z ciekawostek dodam tylko jeszcze, że producent dopuszcza także możliwość podzielenia graczy na dwie drużyny i wówczas wygrywa ta która pierwsza zbierze zdjęcia wszystkich zwierząt.

Safari – Abino <tu klik>

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

24 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *