Scrabble Junior gra idealna dla dzieci

Scrabble Junior gra idealna dla dzieci

grudzień 14, 2018 | Opublikowano przez 34 komentarze

 

Są takie gry, które my dorośli znamy i czekamy aż powstanie ich wydanie z myślą o dzieciach, abyśmy mogli z nim razem grać. Tak też jest z grą Scrabble mega nas ucieszyła ta wersja bo wiedzieliśmy, że wciągnie nasze dzieci. Junior Scrabble zostało właśnie tak opracowane by dzieci mogły się cieszyć grą podobną do Scrabble.

Ale to nie koniec, żeby było ciekawiej Junior Scrabble to dwie gry: jedna przeznaczona dla dzieci młodszych (od 5 do 8 lat), a druga dla dzieci starszych (od lat 7 wzwyż). Czyli już widzicie, że to idealna gra dla naszych dzieci. Gry te pomagają dzieciom poznać alfabet,  nowe słowa a także ich pisownię. Co więcej dzięki tym grom dzieci uczą się, na czym polegają gry słowne typu krzyżówkowego.

Pierwsza z gier „Słowa i obrazki” skierowana jest do młodszych dzieci i gra się w nią na niebieskiej ilustrowanej planszy <zobaczycie na zdjęciach>. Na planszy nadrukowano słowa wraz z odpowiednimi ilustracjami. Taka kombinacja gier pomaga dzieciom czytania oraz bezbłędnego pisania.

Druga gra z zielono-pomarańczową planszą nazywa się „Kolory i litery”. To już bardziej zaawansowana wersja gry, która przeznaczona jest dla starszych dzieci. Tym dzieciom, które potrafią już wymyślać słowa i znają ich pisownie, ta wersja przyniesie wiele radości i zabawy. W tej wersji mamy również punktowanie za właściwe słowa.

Na ten moment nasze dzieci grają w pierwszą wersje tej gry. Dzięki niej widzimy, że nauka alfabetu u Noama stała się przyjemniejsza i bardziej efektowna. Bo nasz syn musi mieć odpowiednią motywację by czegoś się uczyć, a świadomość że ogra siostrę jak widać działa najlepiej!

Scrabble Junior – <tu klik>

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *