Tropiciel gra która ma wiele możliwości

Tropiciel gra która ma wiele możliwości

lipiec 11, 2018 | Opublikowano przez 26 komentarzy

Dziś pokażemy Wam grę, która sprawiła że starsza siostra była w końcu potrzebna młodszemu bratu (w końcu ona już umie czytać). Gra Tropiciel jest przeznaczona dla dwóch lub więcej osób, dzięki czemu korzystnie wpływa na rozwój umiejętności społecznych (uczy cierpliwości przy oczekiwaniu na swoją kolej oraz przestrzegania określonych zasad). Stanowi doskonały trening pamięci wzrokowej i spostrzegawczości, a także myślenia logicznego i strategicznego. Jest również formą sprawdzania refleksu i ułatwia proces doskonalenia małej motoryki i koordynacji wzrokowo-ruchowej. Gra Tropiciel pozwala praktykować umiejętność prawidłowej orientacji w przestrzeni (zapamiętywanie układu kart, pozycji wybranego kafelka – rząd, kolumna). Może zostać użyta do ćwiczeń lewopółkulowych ( sekwencje). To pomoc, którą można wykorzystywać dla różnych grup wiekowych, dopasowując wersję i stopień trudności. Pozwala nabyć ogólną wiedzę na temat zwierząt i ich nazewnictwa, poznać ciekawostki z nimi związane.

Nasze dzieci całą zabawę zaczeły właśnie od poznawania zwierząt i śladów jakie zostawiają, młodszy brat z zaciekawieniem słuchał starszej siostry. Zaś ona mogła się wcielić w rolę nauczycielki, co dodatkowo sprawiło jej wielką radość. Co najlepsze bawiąc się, zdobywali nową wiedzę. Gra tropiciel to swego rodzaju memory edukacyjne dla dzieci, które ma wiele możliwości.

Inne propozycje wykorzystania Tropiciela to:

To tylko kilka dodatkowych możliwości różnych wersji tej, że gry ale producent pokazuje nam aż 10 różnych możliwości, tak więc nie ma mowy by ta gra znudziła się szybko dzieciom.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

26 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *