Trzy gry które Twoje dziecko powinno znaleźć pod choinką!

Trzy gry które Twoje dziecko powinno znaleźć pod choinką!

grudzień 16, 2018 | Opublikowano przez 34 komentarze

 

Ostatni czas był dla nas naprawdę zakręcony na maxa, a my szukając prezentów dla dzieci odkryliśmy, że mega wkręciliśmy się w gry. I to takie gry które angażują całą naszą rodzinę. Kiedyś więcej czasu spędzilibyśmy wybierając innego typu zabawki, ale teraz zdecydowanie zafiksowani jesteśmy na punkcie gier.

Dlatego też, w dzisiejszym wpisie pokażemy Wam, trzy gry które nasze dzieci znajdą pod choinką. A my już nie możemy się doczekać, by wraz z nimi w nie zagrać. Dlatego też postanowiliśmy, pokazać je Wam wcześniej bo może brakuje Wam jeszcze jakiegoś prezentu pod choinką.

Na pierwszy rzut pokażemy Wam grę „Totem” <tu klik> co tu będziemy ukrywać mega przyciągnęła nas do niej jej oprawa graficzna. Gra jest dla dzieci od lat 6, przewidywana ilość graczy to od 2 do 6 osób, a czas rozgrywki to 20 minut. W opakowaniu znajdziecie 4 pionki, 32 karty ruchu, 27 kart celów, planszę i 9 elementów totemu.

Zadaniem graczy jest umieszczenie na szczycie totemu elementów przedstawionych na kartach celów. Za każdy prawidłowo umieszczony element gracze zdobywają punkty. Ale nie jest to takie łatwe, bo każdy gracz ma inny cel do zrealizowania.

Druga gra iście z świątecznym motywem, pod nazwą „Choinka” <tu klik>. Gra ta jest przeznaczona dla dzieci od lat 8 i jej przewidywana ilość graczy to od 2 do 4 osób. Zaś czas rozgrywki to 30 minut. W opakowaniu znajdziecie 4 choinki (choć na zdjęciu widzicie tylko dwie, to tak w opakowaniu są aż cztery), notes, ołówek, 30 płytek celów (na płytkach znajdują się symbol prezentu, im więcej takich symboli tym trudniejszy cel do zrealizowania). 106 ozdób choinkowych czyli 24 bombki kule, 16 cukierków, 24 bombki kryształki, 24 bombki gwiazdki i 18 piernikowych ludzików.

Gra będzie trwać  3 rundy. A naszym zadaniem jest ubranie choinki i zebranie jak największej ilości punków. Mamy do dyspozycji 3 rodzaje bombek, cukierki, światełka i piernikowe ludziki. Od tego w jaki sposób ubierzecie swoje choinki zależy Wasz wynik na koniec gry. Grając w mniej niż 4 osoby, odkładamy do pudełka cukierki i bombki oznaczone dzwonkiem. Wielki plus należy się tu za instrukcje, bo jest naprawdę fajnie i jasno rozpisana!

Czas już pokazać Wam ostatnią grę, a jest nią „Wyspa Szamana” <tu klik>jest to kolejna gra zdecydowanie dla starszych dzieci, bo od lat 8. Ilość graczy może być od 2 do 4 osób, a czas rozgrywki to 30 minut. Tu w opakowaniu znajdziecie: plansze, 4 znaczniki graczy, 8 kolorowych drewnianych dysków, 8 naklejek ze statkami, 6 czarnych, 8 drewnianych dysków i 6 pirackich naklejek. Ale to nie koniec są jeszcze 32 karty budowli, 78 żetonów surowców w których jest: złoto, srebro, kamienie szlachetne, cegły, kamień, drewno, skrzynia. I oczywiście jest jeszcze figurka szamana.

Na egzotycznej wyspie gracze rywalizują o przychylność jej mieszkańców. Korzystając z pomocy szamana, gromadzą surowce niezbędne do budowy kopalń, posągów, świątyń i innych budowli. Kluczem do zwycięstwa jest umiejętne żeglowanie swoimi statkami w zatokach statków należących do rywali. Zwycięży osoba, która zbierze najwięcej punktów za swoje budowle.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

34 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *