Zabawki które Cię nie zawiodą cz. VII

Zabawki które Cię nie zawiodą cz. VII

lipiec 29, 2019 | Opublikowano przez 25 komentarzy

 

Dawno dawno temu, stworzyłam taką fajną serię, gdzie pokazywałam Wam zabawki, które są w dalszym ciągu używane przez nasze dzieci. A mówiąc tak normalnie, są to zabawki, które ich nie nudzą i zawsze gwarantują świetną zabawę. Naprawdę nie wiem, czemu ta seria nagle straciła swoją ciągłość…

Może to przez starość, a może zbyt dużą ilość obowiązków. Nie ważne, bo wracamy z tą serią, jeśli chcecie sobie przypomnieć co było pokazane w poprzednich to zapraszam <tu klik cz. 1>, <tu klik cz. 2>, <tu klik cz 3><tu klik cz. 4> ,<tu klik cz 5>,<tu klik cz 6.>

Zestawy artystyczne

Rozwój małej motoryki u dzieci, jest niezwykle ważny, to właśnie dzięki takim pracom dłoń naszego dziecka jest bardziej sprawna. A jak jest bardziej sprawna, to i później łatwiej mu zacząć przygodę z pisaniem. Tu poniżej są w sumie 4 różne zestawy, które zajmą każde dziecko.

 

Zeszyt – kołonotatnik kreatywny Pokaz mody Syreny <tu klik>

Do wystrojenia znajdziemy aż 18 postaci syrenek w otoczeniu podwodnych królestw. Sztywna okładka ma miejsce do przechowywania dołączonych do zeszytu 5 stron, pełnych naklejek z elementami garderoby, w tym 1 stronę naklejek pokrytych brokatem, 1 arkusz naklejek z akcesoriami oraz 1 z wielokolorowymi paskami. Dodatkowo tła na każdej ze stron można kolorować według własnych pomysłów, gdyż znajdują się na nich jedynie kontury pomieszczeń i krajobrazów. Bardzo fajnie sprawdzi się także w podróży by zająć dziecko np., w samolocie.

Zestaw kreatywny Guziki i pętelki Podróż <tu klik>

zawiera 4 plansze-obrazki, przedstawiające różne formy podróżowania: balonem, rakietą kosmiczną, na słoniu i w piętrowym autobusie. Ilustracje te można ozdobić, naklejając – w wyznaczonych miejscach – kartonowe guziki różnej wielkości (w komplecie znajduje się ich 50), a także wyszywając wzorki kolorowymi nitkami. Zestaw zawiera 4 nitki, bezpieczną plastikową igłę i nawlekacz.

 

Zestaw kreatywny Haftowane cekiny Baśnie z 1001 nocy <tu klik>

zawiera 5 kartonowych obrazków, przedstawiających magiczne baśniowe sceny. Ilustracje te można ozdobić, przyszywając do nich, w sugerowanych miejscach, dołączone do zestawu cekiny. Jest ich aż 150 w 5 różnych kształtach i 5 różnych kolorach. Do zestawu są również dołączone 3 kolorowe kordonki, 1 bezpieczna plastikowa igła i 1 nawlekacz.

Oba te zestawy opierają się na takich samych zasadach, i bardzo fajnie angażują dzieci, dołączone są do nich także ilustracje jak powinien wyglądać dany obrazek po zakończeniu pracy. Ale nic się nie stanie jak dziecko, zrobi go wedle własnej wizji.

 

Kreseczki Zwierzęta <tu klik>

Zawiera 15 kart (5 obrazków x 3) z ilustracjami, przedstawiającymi dobrze znane dzieciom zwierzęta (koalę, lwa, liska, jeża i lamę), na których pozostawiono puste pola do wypełnienia kreseczkami. Co na początku wcale nie jest takie łatwe.

 

Głodne krokodyle <tu klik>

Ta gra trafiła do nas przy okazji Noama urodzin, i dziś kiedy jesteśmy już blisko 8 miesięcy po jego urodzinach. Śmiało mogę napisać, że jest to gra, którą zawsze wyciągają dzieci, kiedy ktoś ich odwiedza. Na początku trochę się martwiłam, że te maski długo nie wytrzymają, ale jak widać byłam w będzie.

 

Suchy basen z piłeczkami<tu klik> drewniana zjeżdżalnia <tu klik> mata do zabawy <tu klik>

Gdy tylko dostaję pytanie co kupić rocznemu dziecku na urodzinowy prezent, odpowiadam suchy basen z piłeczkami! Dzieci są nim zawsze zachwycone, nawet jak są starsze. Jak z biegiem czasu dorzucimy do niego zjeżdżalnie to już jest w ogóle hit!

Mata do zabawy, to świetna sprawa zarówno dla małego bobasa, bo możecie ją rozłożyć i maluch ma na czym leżeć. A z biegiem czasu śmiało, sprawdzi się też w pokoju starszej dziewczynki.

 

Bitwa na kości <tu klik>

Kolejna gra, która jest u nas w ciągłym obiegu. Zasady proste, bo takie jak w karcianej grze „wojna”. Tylko obrazki przyjemniejsze dla dzieci, i znowu duży plus za mały format, który zajmie mało miejsca w bagażu.

 

Ślimaki to mięczaki <tu klik>

Dużo tu dziś gier, ale co się dziwić jeśli są świetne! Gra „Ślimaki to mięczaki”, ma po porostu świetne reguły, bo niby masz swojego ślimaka, ale tak naprawdę możesz przesuwać „ślimakiem” swojego przeciwnika. Bo tu wygrywa ten kto ostatni dotrze na metę. Genialna gra dla całej rodziny, bo nigdy nie wiesz co Cię za chwilę czeka.

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

25 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *