Atlas mitów świat i zwierzęta które wygineły to książki które musi mieć Twoje dziecko

Atlas mitów świat i zwierzęta które wygineły to książki które musi mieć Twoje dziecko

listopad 22, 2018 | Opublikowano przez 20 komentarzy

 

Dotąd we wpisach książkowych pokazywaliśmy Wam tylko jedną książkę, ale to się zmieni. Choć czasami będą też pojawiać się wpisy z udziałem tylko jednej książki. To jednak chcielibyśmy, by w zdecydowanej większości były przynajmniej dwie książki, jak nie więcej.

Mam nadzieję, że takie zmiany przypadną Wam do gustu, bo nam na pewno pozwoli pokazywać Wam szybciej większą ilość książek. I to takich wartych waszej uwagi. Książki z dzisiejszego wpisu to naszym zdaniem książki, które musi mieć każde dziecko w swojej domowej bibliotece. Obie książki mają świetną oprawę graficzną, a także wydane są w dużym formacie. Co sprawia, że ma się wrażenie, że są jeszcze bardziej wyjątkowe i ważne.

Jako dziecko uwielbiałam uczyć i słuchać jak ktoś opowiadał mi o mitach dlatego też jak tylko wydawnictwo Nasza Księgarnia wydało tę książkę pt., ” Atlas Mitów” <tu klik> wiedziałam, że muszę ją pokazać moim dzieciom. Gdybym jako dziecko miała tę książkę, poznała bym więcej historii niż tylko te, które były podczas lekcji. Dzięki tej książce dziecko poznaje bogów, herosów i ich wrogów, a także sprytne i fantastyczne bestie z dwunastu mitologi – egpiskiej, nordyckiej, azteckiej, japońskiej, polinezyjskiej, słowiańskiej, greckiej, rdzennych Amerykanów, irlandzkiej, hinduistycznej, plemienia Jonomanów i ludu Joruba. A teraz zobaczcie jak pięknie się prezentuje w środku!

Druga książka, którą uważam że każde dziecko powinno mieć w swojej biblioteczce to „Zwierzęta które zniknęły. Atlas zwierząt wymarłych” <tu klik>. Jest to ilustrowany przewodnik, pokazujący historię życia na ziemi. Dzięki tej książce dzieci poznają pierwsze gady, płazy, a także przejdą przez etap dinozaurów i tego jak wygineły. Genialną sprawą w tej książce, jest kopalna mapa świata, z której dowiadujemy się gdzie odkryto szkielet danego dinozaura. Jest nawet wzmianka o odkryciu tzw. „smoka wawelskiego” w cegielni w Lisowicach. Poza tym znajdziecie w niej zbiór poszczególnych informacji o gatunkach, które już wymarły. Dowiemy się kiedy żyły, co jadły i co było przyczyną ich wyginięcia. Dodatkowo książka zawiera informację o tym jakie są przyczyny wymierania gatunków, a jest ich aż 6! Ostatnie strony zaś poświęcone są niedawno utraconym gatunkom, i tym którym grozi niestety wymarcie.

 

Podsumowując te dwie książki niesamowicie nam się podobają i dołożę wszelkich starań by kiedyś trafiły w ręce naszych wnuków.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

20 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *