Książek nigdy za wiele! Gdy smok wprowadza się ponownie

Książek nigdy za wiele! Gdy smok wprowadza się ponownie

styczeń 5, 2018 | Opublikowano przez 18 komentarzy

Dziś mam dla Was kolejny post z serii „Książek nigdy za wiele!”, chciała bym pokazać Wam dwie niesamowite książki z przepięknymi ilustracjami, ale także z świetną treścią dla dzieci. Mam nadzieję że się Wam spodobają.

Gdy smok wprowadza się ponownie

autor:         Jodi Moore
ilustracje:  Howard McWilliam
przekład:   Tomasz Panas

wydawnictwo: Czytam

wiek:           3+

Jest to kontynuacja książki „Gdy do domu wprowadza się smok” z przepięknymi ilustracjami, u nas tak spodobały się one Noamowi, że pierwsze 30min oglądał sam książkę, a dopiero później pozwolił na jej czytanie. To książka, która idealnie sprawdzi się gdy będziemy chcieli powiedzieć dziecku, że zostanie starszym(ą) bratem/siostrą. Książka pokazuje przygotowania do powitania nowego członka rodziny idą pełną parą. W domu pojawia się niemowlę, a  starszy brat wraz ze swym smokiem poświęcają cały swój czas na zabawianie maleństwa. Lecz gdy starsza siostra oznajmia, że przecież smoki nie istnieją, w chłopcu narasta frustracja i zaczynają się psoty. Gdy na dodatek zaślinionemu i wiecznie płaczącemu szkrabowi jakimś cudem udaje się zauroczyć jego smoka – miarka się przebiera. Chłopiec decyduje, że ma już dość, i każe rodzicom odesłać braciszka. Czy w domu jest miejsce dla trójki? Przekonacie się czytając sami. To co mi dodatkowo podoba się w tej książce to, to że porusza temat buntu u dzieci, bo umówmy się zmiany nie są łatwe i nie każdy musi je przyjąć na spokojnie.

Dostępna <TU KLIK>

 

Dom Babci

autor:         Ross Montgomery
ilustracje:  David Litchfield
przekład:   Patrycja Zarawska

wydawnictwo: Czytam

wiek:           3+

To książka, która na samym wstępie urzekła nas niesamowicie pięknymi ilustracjami, ale i nie tylko nimi. Opowiada ona piękną historię, więzi jaka łączy babcię z wnuczkiem, pokazuje jak z biegiem czasu babcia robi się coraz starsza, aż w końcu odchodzi. Książka porusza bardzo trudny temat śmierci bliskich, i tego jak radzić sobie z ich utratą….

Dostępna <TU KLIK>

 

Tagi: , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

18 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *