Książek nigdy za wiele! Pomelo jest zakochany

Książek nigdy za wiele! Pomelo jest zakochany

marzec 19, 2018 | Opublikowano przez 50 komentarzy

Dziś będzie o książce „Pomelo jest zakochany”, wydawnictwa Zakamarki. Książka ta przyciągneła Karinę zdecydowanie dzięki swojej różowej okładce, w końcu dziewczynki kochają róż. W książce tej znajdziecie kilka podrozdziałów. Pierwsza jest o takim samym tytule co książka czyli Pomelo jest zakochany, i mówi o tym jak to słoń Pomelo jest zakochany w jedenastej rzodkiewce z trzeciego rzędu, w kroplach rosy, w swoim cieniu bo go nigdy nie opuści, w księżycu i wielu wielu innych rzeczach.

 

Drugi podrozdział nosi nazwę „Wszystko znika” to takie wprowadzenie, że jesienią znikają dmuchawce, warzywa z ogrodu, ale za to po pewnym czasie przychodzi zima, a wraz z nią śnieg, na którym można robić fajne rzeczy.

 

Trzeci podrozdział pod tytułem „Pomelo jest fantastyczny” jest moim ulubionym, opowiada o tym jaki to On jest fantastyczny, bo przecież nie dłubie w nosie (w końcu nie ma palców), staje się niewidzialny na różowym tle, nigdy nie psuje mu się fryzura, i wiele innych fantastycznych rzeczy dowiecie się sami czytając tą książkę.

Jest to książka dla dzieci w wieku 3+ ale zdecydowanie fajnie sprawdzi się u starszych dzieci, jeśli chodzi o ćwiczenie czytania samodzielnie. Nie duża ilość tekstu na stronie nie zniechęci zbyt szybko do czytania, a świadomość że szybko skończyło samemu czytać książkę daje efekt wielkiej dumy z siebie.

Pomelo jest zakochany – Zakamarki <tu w promocyjnej cenie>

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

50 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *