Książek nigdy za wiele! 12 ważnych opowieści – Polscy autorzy o wartościach

Książek nigdy za wiele! 12 ważnych opowieści – Polscy autorzy o wartościach

lipiec 17, 2018 | Opublikowano przez 16 komentarzy

12 ważnych opowieści – Polscy autorzy o wartościach <tu klik> to jak sam tytuł już wskazuje to książka napisana przez 12 autorów z 12 opowiadaniami dla dzieci. Książka ta została wydana przez wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej.

Opowiadania te zawierają wszystko to czego oczekują dzieci, a także to czego oczekujemy my rodzice. Porusza się tu między innymi temat odpowiedzialności czyli bardzo ważnej sprawy, piękna czyli nie chce być krasnalem czy też odwagi czyli długi ciemny korytarz. Opowiadania te są dość długie więc zdecydowanie jest to książką dla starszych dzieci, ale jeśli przyjdzie nam poruszyć trudny temat z ciekawskim 5 latkiem, to też jest to odpowiednia książka.  Ale co najważniejsze poruszają bardzo fajne tematy, które niekiedy ciężko nam dobrze wyjaśnić własnym dzieciom. Dodatkowo w tych historia mają miejsce zabawne sytuacje, więc nie ma mowy o nudzie. Całość napisana jest bardzo przystępnym językiem, a dodatkowo ilustracje bardzo podobają się dzieciom.

W tej serii powstał jeszcze dwie książki, które myślę że mogą się okazać równie mocno warte uwagi jak ta powyższa. Są to 12 ważnych postaci – Polscy autorzy o marzeniach <tu klik>, a także 12 ważnych praw – Polscy autorzy o prawach dzieci <tu klik>.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

16 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *