Książek nigdy za wiele! 3 bajeczki przed snem

Książek nigdy za wiele! 3 bajeczki przed snem

marzec 10, 2021 | Opublikowano przez 3 komentarze

 

W naszym domu znajdziecie książki, które idealne są do czytania w dzień lub do zdobywania nowej wiedzy, ale również takie które idealne są do czytania przed snem. Idealnie sprawdzają się w celu wyciszenia dziecka. I dziś właśnie o takiej serii, mam dla Was post. 3 bajeczki przed snem to seria książek, która powstała właśnie z myślą o wspólnym czytaniu tuż przed snem. To co zdecydowanie wyróżnia tą serię to to, że okładki książek świecą w ciemności. Jeśli chodzi o przedział wiekowy to lubiący książki 2 latek będzie nimi zachwycony.

W tej serii ukazały się 4 poniższe tytuły, a my pokażemy Wam dwa z nich:

Tomek i przyjaciele. 3 bajeczki przed snem – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

W środku znajdziecie trzy opowiadania, przedstawiają one zachowania pociągów, które dzieci łatwo mogą skojarzyć z sytuacjami w gronie rówieśników. Dzięki temu, dziecko może zobaczyć, jak powinno reagować w danej sytuacji, jak rozwiązywać konflikty.

W pierwszym opowiadaniu głównymi bohaterami są Tomek i Diesel. Diesel jest bardzo niegrzeczny, dokucza wszystkim, przezywa i wyśmiewa innych. Diesla nikt nie lubi, bo wszyscy tak naprawdę się go boją. Jak Tomek poradzi sobie z Dieslem przeczytacie w książce.

W drugim opowiadaniu bohaterem jest marudny Kuba, on na wszystko narzeka i zawsze widzi tylko ciemną stronę każdej sytuacji. Przez co wpada w tarapaty w pracy, nawet kary nie poprawiają sytuacji. Ale na szczęście Kuba ma prawdziwych przyjaciół, którzy mu pomogą.

W trzecim opowiadaniu lokomotywy muszą działać wspólnie i dostarczyć towar na czas. Poza tym biorą udział w wielkiej katastrofie, co pokazuje im, że dzięki współpracy są w stanie szybko i sprawnie działać.

 

Masza i Niedźwiedź. 3 bajeczki przed snem – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

 

Główną bohaterką jest mała Masza i jej przyjaciele, który znacie zapewne z TV. Pierwsze opowiadanie opowiada o tym, jak to Maszy znudziła się kasza. Dlatego też postanowiła poszukać innego przysmaku, odwiedziła więc okolicznych mieszkańców, i spróbowała ich posiłków. Ale niestety nie znalazła niczego co by jej posmakowało. Co stało się, dalej dowiecie się czytając…

W drugim opowiadaniu Masza namawia Niedźwiedzia na wyprawę do pewnego miejsca, które widziała na zdjęciach w rodzinnym albumie Misia. Kiedy docierają na miejsce, następnego dnia Masza chce zwiedzać dalej, ale Niedźwiedź nie ma na to ochoty. Dlatego Masza zdecydowała się pójść do wulkanów sama, niestety złapała ją burza. Czy Niedźwiedź, w związku z burzą, wyruszy na pomoc Maszy?

W trzecim opowiadaniu do Maszy i Niedźwiedzia dołączył Pingwinek. Postanowił on odwiedzić Niedźwiedzia dzięki lisowi i zdjęciu, które otrzymał od Niego. Przyleciał do niego samolotem, ale niestety maszyna rozbiła się na podwórku, na była także Masza. Masza widząc jak Niedźwiedź naprawia zegar z kukułką, postanowiła naprawić samolot, wykorzystując części od odkurzacza. Co wynikło z tej naprawy, i czy Pingwinek odzyskał swój samolot? Dowiecie się czytając sami…

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *