Książek nigdy za wiele! Akademia Eko Wiedzy

Książek nigdy za wiele! Akademia Eko Wiedzy

listopad 27, 2020 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

Temat ekologii pojawia się u nas coraz częściej, dzieci są coraz starsze coraz więcej interesują się tym tematem. A my staramy się odpowiadać na wszystkie ich pytania. Ostatnio wpadła nam w ręce, bardzo fajna seria „Akademia Eko Wiedzy”, od razu wiedziałam, że to będzie strzał w dziesiątkę! A wszystko to w towarzystwie Idy, Filipa, którzy są głównymi bohaterami książki.

Wielkie porządki. Recykling i sprzątanie świata. Akademia Eko wiedzy –Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Jak już sam tytuł zdradza, to książka która porusza temat śmieci. Dzieci dowiedzą się z niej jak segregować, i dlaczego segregować śmieci. i co się z nimi dzieje później. Poznajemy odpowiedzi na pytania co to jest kompost, makulatura, a dodatkowo także czekają na nas zdania do rozwiązania i dyplom.

Niezwykła woda. Rola wody w przyrodzie. Akademia Eko wiedzy – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Dzięki tej książce dowiemy się wszystkiego o wodzie, nie tylko tego dlaczego ją pijemy, ale także jakie są jej rodzaje, stany skupienia. Przeczytamy też o oczyszczalniach, poznamy wodne zwierzęta. I tu również czekają na nas zadania do rozwiązania A pomiędzy informacjami i dyplom.

Dobra energia. Źródła energii w przyrodzie. Akademia Eko wiedzy – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

 

Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się jakie są źródła energii odnawialnej, dowiedzą się jak ją oszczędzać, i dlaczego energia słoneczna  jest ważna dla naszej planety? Jak i w poprzednich książeczkach, oczywiście są także zadania i dyplom  na końcu.

Nasza przyroda. Środowisko i jego ochrona. Akademia Eko wiedzy – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Tu dokładnie mowa o naszym środowisku, o drzewach, liściach i ich owocach. Ale także o ochronie naszego środowiska. Są też zadania i dyplom do rozwiąnia.

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *