Książek nigdy za wiele! Akademia Mądrego Dziecka. Wiem co jem!

Książek nigdy za wiele! Akademia Mądrego Dziecka. Wiem co jem!

marzec 15, 2022 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Kiedy zobaczyłam w styczniu zapowiedź tej serii, bardzo się ucieszyłam, bo mamy w domu małego niejadka. Wiem, co jem! to nowa edukacyjna seria dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, pełna zabawnych ilustracji i ciekawostek o jedzeniu. Z książek dzieci dowiedzą się, jak rosną podstawowe owoce, warzywa i zboża; jak są zbierane i przetwarzane; i jak trafiają do sklepów i na talerze. Do tej pory ukazały się w tej serii cztery tytuły; „Chlebek i bułeczki”, „Czekolada”, „Banany” i „Pomidory”.

 

Wiem co jem! Chlebek i bułeczki – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Wiem, co jem! Chlebek i bułeczki  na samym początku poznajemy, historie powstania wypieków. Zaczynając od uprawy zboża, poprzez różne typy mąk, trochę historii, czyli jak kiedyś wyglądały zbiory, a jak wyglądają dziś. Poznamy również odpowiedzi na takie pytania, jak; Dlaczego nie każde pieczywo jest zdrowe? Jakie pieczywo je się w różnych zakątkach świata i dlaczego trzeba unikać takiego, które ma w składzie konserwanty? To wszystko czeka na Was w tej książce.

 

 

Wiem, co jem! Czekolada – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Podobnie jak w poprzedniej książce na początku poznamy historię pysznej czekolady. Skąd się wzięła czekolada? Kto jako pierwszy pił kakao? Jak się hoduje kakaowce i dlaczego jest to trudne? Co zrobić, gdy coraz więcej ludzi chce jeść czekoladę, a jej zasoby nie zwiększają się w aż takim tempie? Na co zwracać uwagę, wybierają czekoladę? Czy czekolada jest zdrowa? Tego wszystkiego dowiecie się z tej książki.

 

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *