Książek nigdy za wiele! Akceptuje, co czuję

Książek nigdy za wiele! Akceptuje, co czuję

grudzień 3, 2020 | Opublikowano przez 4 komentarze

 

O pierwszych trzech książkach z tej serii pisałam Wam, parę miesięcy temu <tutaj>, już wtedy uznałam ją za świetną, i dalej to zdanie podtrzymuje. Jest to świetna seria dla dzieci w wieku od 7 do 12 lat, choć moim zdaniem sprawdzi się już u dzieci od lat 6, zapewni im dużo rozrywki, i przekaże dużo wartościowej wiedzy.

 

Bracia i siostry. Akceptuję, co czuję – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Każdy rodzic, który ma chociaż dwoje dzieci wie jak męczące bywają kłótnie między rodzeństwem. I tu pojawia się ta świetna książka, która na ostatnich stronach ma krótki poradnik, dla nas rodziców, który otwiera nam oczy na pewne sprawy. Na przykład: Dlaczego czasem warto dać się rodzeństwu pokłócić? Kiedy należy ruszyć z odsieczą? Czy agresja zawsze wynika ze złości? Dużo ważnych odpowiedzi w niej znajdziecie.

Ale przede wszystkim, nie jest to książka tylko dla dorosłych, bo tak naprawdę jest ona dla dzieci. To w niej znajdziecie mnóstwo różnych ćwiczeń czy propozycji ciekawych aktywności, które mają za zadanie poprawienie relacji w rodzinie. Po raz kolejny pokuszę się nawet o stwierdzenie, że może być świetnym wsparciem w pracy psychologa z dzieckiem.

Duży plus należy się również za to, że już na pierwszej stronie, czeka na nas informacja co trzeba przygotować, by rozwiązać zadania z książki.

Prawa dziecka. Akceptuję, co czuję – Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Tak samo jak w poprzedniej książce, na pierwszej stronie czeka informacja, co będzie nam potrzebne do wykonania wszystkich zadań w książce. Książka opowiada o prawach dziecka, dowiemy się jakie były początki walki o nie, poznamy bliżej historię Janusza Korczaka, i ważne daty takie jak: przyjęcia pierwszej deklaracji praw dziecka, powstania UNICEF czy uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

Oczywiście wszystkie trudne terminy są wyjaśnione, także nie musimy się martwić, że zostaną jakieś niedopowiedzenia. Uczy ona także  asertywności i wyrażania uczuć, nie zapominając o tych negatywnych. Ta seria to naprawdę jedna z moich ulubionych w roku 2020.

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *