Książek nigdy za wiele! Bajki naszego dzieciństwa

Książek nigdy za wiele! Bajki naszego dzieciństwa

sierpień 12, 2020 | Opublikowano przez Skomentuj

 

Wydawnictwo Egmont wypuściło właśnie na rynek przepiękną serię książek Nostalgia, gdzie między innymi możemy przeczytać historię Bambiego, Pinokio czy też innych postaci znanych nam z  filmów animowanych, produkcji Walta Disneya. We mnie te bajki wywołują niesamowite wspomnienia, dlatego cieszę się bardzo, że powstały tak piękne ich wydania. ukazało się w sumie sześć znanych tytułów takich jak: Pinokio, Bambi, Król Lew, Zakochany Kundel, Alicja w Krainie Czarów, Piotruś Pan.

 

Bambi. Nostalgia – Wydawnictwo Harper Collins<tutaj>

Myślę, że nie ma w sumie osoby, która nie zna historii Bambiego, ale jeśli nie to jelonek Bambi mieszkał w samym środku lasu, wraz ze swoją mamą.  Niestety mama Bambiego zginęła z rąk ludzi, a Bambi musiał nauczyć się żyć sam. Na szczęście poznał łanie Felinkę, z którą połączyło go piękne uczucie.

Ci z Was, którzy znają tą historię wiedzą, że w międzyczasie wydarzyło się jeszcze nie miłe zdarzenie, ale nie będę Wam o nim opowiadać.

Pinokio. Nostalgia -Wydawnictwo Harper Collins <tutaj>

Wybierając dwa tytuły, z myślą o Karinie wybrałam właśnie Bambi, a dla Noama był Pinokio, w końcu to niesamowicie wzruszająca historia. Pinokio marzy o tym, aby stać się prawdziwym dzieckiem, bo niestety jest drewnianą lalką, którą stworzona została z wielką miłością.  Musi się on zmagać  z ludzkimi słabościami, by w nagrodę za dobre postępowanie stać się prawdziwym chłopcem. Ale to również historia pełna wielu morałów, pokazuje np., że kłamstwo nie popłaca.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *