Książek nigdy za wiele! Basia i baśnie dla najmłodszych od wydawnictwa Egmont

Książek nigdy za wiele! Basia i baśnie dla najmłodszych od wydawnictwa Egmont

kwiecień 13, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

Jak już dobrze zauważyliście coraz częściej na blogu pojawiają się wpisy z kilkoma książkami, czy tak zostanie to szczerze jeszcze nie wiem. Ale staram się by tego typu posty zawsze były przypisane do jednego wydawnictwa, gdyż myślę, że wtedy Wam łatwiej jest się decydować na dane książki. Jeśli się mylę, dajcie znać w komentarzach?

Basia na dobranoc <tu klik>

W tej książce znajdziecie, aż 24 różne opowiadania, opowiadane na dobranoc braciszkowi Basi przez nią samą, ale także przez mamę, tatę, dziadka i babcie. Historie, które są w niej zawarte są różnej tematyki, zależy to oczywiście od tego kto ją opowiada. A co mają na celu te historie? Otóż skłonić nasze dzieci do zamknięcia oczu i zaśnięcia. Jeśli jesteście fanami książek, z Basią to ta również się Wam spodoba.

 

 

Basia i lat pod psem <tu klik>

Tą książkę, polecę już z góry każdemu rodzicowi, który tak jak my przerabiał ze swoimi dziećmi temat posiadania psa. Jest to naprawdę fajnie napisana historia o wielkim marzeniu Basi, jakim jest pies, na którego nie zgadzają się rodzice. Basia wyjeżdża z rodzicami nad morze, i tam przeżywa, wiele ciekawych przygód, które przy okazji poruszają temat zaniedbywania swoich pupili przez ich właścicieli. Autorka bardzo fajnie zwróciła tu uwagę, z jak wielkimi obowiązkami wiąże się posiadanie zwierzaka.

 

Baśnie dla młodszych i starszych <tu klik>

W pierwszej myśli, pewnie przyszło Wam do głowy, że to pewnie kolejna nowa odsłona baśni, które każdy z nas zna ze swojego dzieciństwa. Cóż sama trochę myślałam, że tak to właśnie będzie, ale na szczęście się pomyliłam. Baśnie dla młodszych i starszych to zbiór 6 klasycznych baśni tj., Czerwony Kapturek, Trzy Świnki, Kopciuszek, Księżniczka na ziarenku grochu, Knyps z czubkiem, Jaś i Małgosia. Wszystkie one zostały opowiedziane na nowe, fajne jest to, że zauważa ona, że zły bohater nie zawsze od początku musi na takiego wyglądać. To daje dzieciom taką świadomość, że warto być ostrożnym w kontaktach z obcymi nam ludźmi. Poza tym każda baśń została opatrzona krótkim, ciekawym rysem historycznym, który przybliża nam jej genezę i kolejne realizacje.

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *