Książek nigdy za wiele! Basia i przyjaciele

Książek nigdy za wiele! Basia i przyjaciele

wrzesień 19, 2019 | Opublikowano przez 10 komentarzy

 

W dzisiejszym wpisie chciałam Wam pokazać dwie książki z serii ” Basia i przyjaciele” ta seria przygotowana jest dla nieco starszych czytelników „Basi”. To idealna seria dla dzieci, które chcą lepiej poznać przyjaciół Basi i ich codzienne problemy. Te książeczki są przepełnione różnymi emocjami i świetnie opowiadają o relacjach z rówieśnikami i rodziną.

Basia i przyjaciele. Janek <tu klik>

Janek jeśli jeszcze nie wiecie to starszy brat Basi i Franka, przed wyjazdem na majówkę dowiaduje się, jego ulubiony kuzyn nie może z nimi jechać, i jeszcze, że może będzie musiał nosić okulary. W tej książeczce Janek musi sobie poradzić z trudnymi emocjami, co łatwe nie jest skoro jest najstarszy z rodzeństwa. Ale na szczęście ma swoją nieidealną rodzinę, która pomaga mu przez to przejść i zrozumieć.

 

 

Basia i zegarek <tu klik>

Basia dostała zegarek, który przysłał jej paczką dziadek. Bardzo ją ucieszył, i każdemu komu mogła mówiła o tym, że go ma, nie zdejmowała go nawet do kąpieli. Aż pewnego dnia Janek zwrócił jej uwagę, że tak się cieszy z tego zegarka, a nie umie odczytać nawet która jest godzina. Basia posmutniała i poprosiła mamę by ta ją nauczyła odczytywać godzinę. W sumie Basia nie nauczyła się odczytywać godziny, ale cała książka porusza bardzo fajnie temat czasu, jego przemijania, i tego jakie znaczenie on ma w naszym życiu.

 

 

Basia i przyjaciele. Lula <tu klik>

Lula jest kuzynką Basi, i jest bardzo zdenerwowana przed występem, który ma się odbyć zaraz po szkole. Możliwe, że nawet na ten występ zdąży Tata, bo będzie miał mniej pracy. W dniu występu Lulę boli brzuch jak by zawiązał się na supeł. Kiedy Lula przebierała się do swojego występu, okazało się że zapomniała rajstopek, na szczęście z pomocą przyszła Basia, bo to z nią występować miała Lula. Jak przebiegł występ dowiecie się już sami czytając, ale fajne jest to w tej książce, że mówi ona o stresie i wymaganiach jakie często sami sobie stawiamy, i jak sobie z nimi radzić.

Tagi: , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

10 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *