Książek nigdy za wiele! Biblioteczka Montessori ciało człowieka

Książek nigdy za wiele! Biblioteczka Montessori ciało człowieka

sierpień 3, 2019 | Opublikowano przez 14 komentarzy

 

Dzisiejszy wpis będzie idealny dla każdego zwolennika metody Montessori, ja osobiście nie do końca jestem do niej przekonana. Ale daje jej szanse właśnie przez takie publikacje, a nóż widelec coś w końcu pyknie i przekonam się do niej w 100%.  Biblioteczka Montessori to kartonowe pudełko, a w nim zawarte pomoce, które pomogą nam dokładnie przerobić temat „ciała człowieka”.

W środku znajdziemy książeczkę, która ma za zadanie wyjaśnić nam jak korzystać z całego zestawu.  Opisano w niej 13 narządów, które znajdziemy na kartach edukacyjnych oraz 4 układy, które przestawione są na specjalnych foliach. Na każdej rozkładówce znajdziemy również ilustrację narządu i jego umiejscowienie w ciele człowieka.

Poza tym  znajdziemy jeszcze duży dwustronny plakat pokazujący z jednej strony ciało dziewczynki, a z drugiej chłopca + 11 filcowych narządów (które układamy na plakacie), + 13 kart edukacyjnych przedstawiających poszczególne narządy oraz 13 kartoników z podpisami.

Nasze dzieci, kiedy dorwały się do tego pudełka oszalały, i jednocześnie świetnie zaczęły ze sobą współpracować. Ponieważ Noam wybierał narząd który go interesował, Karina (z racji że już czyta sama), odnajdowała go w książce i czytała mu o nim. A na koniec wspólnie umieszczali go w odpowiednim miejscu na plakacie.

Z tej serii Biblioteczka Montessori znajdziecie jeszcze: astronomia, ogród, ptaki europy, czas, przyroda, i świat.

Tagi: , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

14 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *