Książek nigdy za wiele! Bobas odkrywa naukę kolejne nowości

Książek nigdy za wiele! Bobas odkrywa naukę kolejne nowości

luty 15, 2020 | Opublikowano przez 17 komentarzy

 

Pierwsze cztery książeczki z serii „Bobas odkrywa naukę” pokazaliśmy Wam na blogu jakiś czas temu <tu klik>. Ba ta seria nawet pojawiła się u nas, pośród wyróżnionych książek do których często wracały nasze dzieci, a dokładniej ich młodsi goście <tu klik>. Dlatego też nie mogło tu zabraknąć tych kolejnych czterech książek.

 

Kwarki <tu klik>

W tej książeczce bardzo podobają mi się porównania np. dzidziuś buduje z klocków, a natura buduje z kwarków. Dzięki czemu dalej dziecko dowiaduje się jak się one łączą, czyli powstają protony, neutrony itd. A na koniec wiadomo, że cały świat zbudowany jest z atomów.

 

 

 

 

Słuch <tu klik>

Dzięki tej książce dzieci dowiedzą się jak powstają dźwięki, jak to się dzieje, że słyszymy, ale także pokazuje osoby mają problem ze słuchem i takie które nie słyszą wcale.

 

 

 

 

 

Wzrok <tu klik>

Tu jak w przypadku powyższej książki, dziecko dowiaduje się jak to się dzieje, że widzimy. Fajne jest to, że w książeczce znajduje się przekrój oka i wyjaśnienie, jak zachodzi proces widzenia. I tu też nie zapominamy o tym, że są osoby które widzą słabiej i dlatego noszą okulary, ale są też takie, które nie widzą wcale.

 

 

 

 

 

Inżynieria lotnicza <tu klik>

Zaczyna się niewinnie od ptaka, i tego jak to się dzieje że ptaki latają. Potem przechodzimy do samolotów, łączą je z ptakami skrzydła, ale różni fakt, że samoloty nie machają swoimi skrzydłami. Poza samolotami, poruszymy tu także temat tego jak lata rakieta kosmiczna.

 

 

 

 

Tagi: , , , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

17 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *