Książek nigdy za wiele! Cała Polska czyta dzieciom

Książek nigdy za wiele! Cała Polska czyta dzieciom

czerwiec 16, 2020 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Remont naszego mieszkania trwa już blisko miesiąc, szczerze to myślałam, że w czerwcu już będzie po wszystkim, a tu ciągle jakieś schodki. Ale nie poddaje się i staram się wrócić do regularnych publikacji, bo jednak mi tego bardzo brakuje. Dlatego też dziś, pokaże Wam trzy książki, które brały udział w konkursie „Cała Polska czyta dzieciom”.

 

Pan Kudłaty i Cztery Łapy <tu klik>

To opowieść o uprzedzeniach i mylnych pozorach, jakie często nas dopadają, ale mimo wszystko kończy się dobrze. W przytulisku mieszkają Klara i Paweł, mają dzieci i mnóstwo zwierzaków, bo opiekują się bezpańskimi psami i kotami. Poza dbaniem o zwierzaki, dbają również o relacje w rodzinie, a także z sąsiadami.

Dlatego też z ciekawością przyglądają się budowie domu, za ich płotem. Ciekawi ich, kto tam za mieszka? Czy znowu będą mieli miłych sąsiadów z którymi będą mogli miło spędzać czas. Niestety ich sąsiad Arnold Kudłaty okazał się bardzo nie miły, był samotnikiem, który nie lubił zwierząt.

Jednocześnie w książce mama czyta wieczorami książkę, a dokładniej historie o pewnym trollu, który ukrywa się przed innymi ludźmi. Związana jest z nim bardzo ciekawa historia, która łączy się z sąsiadem za płota. Nie chce Wam już więcej zdradzać, bo zdecydowanie, warto ją przeczytać samemu.

Ta książka idealnie pokazuje, jak bardzo pozory mogą mylić, jak często oceniamy innych, nie znając ich dobrze.

 

 

Gucio na tropie zaginionej świnki morskiej <tu klik>

Gucio to inaczej Gustaw Pluskot, nasz główny sześcioletni bohater, który nigdzie nie rusza się bez swojego kota.

To opowieść detektywistyczna, która zaczyna się w momencie poszukiwania zaginionej świnki morskiej o imieniu Stefan, którą przypadkiem Gucio i Franek, zostawili na placu zabaw. Bohaterowie przekonują się jak ważna jest współpraca i pomysłowość. Cała historia jest napisana w bardzo mądry i zarazem dowcipny sposób. Idealna do czytania zarówno z młodszym dzieckiem, jak i do podsunięcia czytającemu już 8 latkowi.

 

 Dokąd niedźwiedzie wędrują nocą <tu klik>

To opowieść o tym, co się dzieje w przedszkolu nocą, kiedy już wszystkie dzieci śpią w swoich łóżkach. Jedna z grup przedszkolnych podczas zajęć tworzy wielkoformatową pracę plastyczną na temat niedźwiedzi, każde dziecko wybiera niedźwiedzia, który go najbardziej zainteresował, i rysuje go na plakacie.

Domyślacie się już co się stało kiedy wszyscy wrócili do domów, otóż niedźwiedzie na plakacie ożyły. A co za tym idzie, zaczęły wędrować i spotykać się ze sobą. I wtedy zaczęły się prawdziwe przygody, bo niedźwiedzi jest wiele i różnią się bardzo. 

Książka spodoba się dzieciom, a dodatkowo przemyca dużo informacji edukacyjnych o niedźwiedziach.

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *