Książek nigdy za wiele! Co czytać dziecku na dobranoc

Książek nigdy za wiele! Co czytać dziecku na dobranoc

grudzień 12, 2020 | Opublikowano przez 1 Komentarz

 

Oj to będzie iście bajowy przegląd książek, ale muszę Wam powiedzieć, że mam takie „magiczne miejsce”, w którym czekają wszystkie książki, które chce Wam pokazać. Ostatnio przez wieczni trwający remont, i nie będę Wam mówić co jeszcze, mam ogromnie duże zaległości w publikacjach. Ale obiecałam sobie, że co by się już nie działo, to nie poddam się i będę publikować systematycznie.

 

 

Trolle 2. Moje bajeczki o trollach – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Trolle myślę, że zna je każde dziecko, bo ta bajka niewątpliwie była hitem. W tej książeczce znajdziecie w sumie 4 opowiadania, wydana jest w małym formacie, który bardzo polecam na wyjazdy, bo zajmuje nie wiele miejsca. Znajdziecie w niej opowiadanie napisane na podstawi filmu Trole 2, ale również poznacie odpowiedź na pytanie: dlaczego jedna z trolli nie mógł spać, i czy wszystkie trolle da się zjednoczyć.

Dwa pierwsze opowiadania są obszerniejsze w tekst, ale i tak nie uważam, że są przesadnie długie. Zdecydowanie te książeczki są idealne do poczytania dzieciom przed snem.

 

 

Disney Księżniczka. Biblioteka Bajek – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Tą książkę po części wybrałam, zdecydowanie także dla siebie, w końcu jako mała dziewczynka uwielbiałam te wszystkie księżniczki Disneya. Znajdziecie w niej w sumie 18 opowiadań, każde poświęcone innej księżniczce. A jakie księżniczki czekają w środku? Już Wam mówię, jest np., Vaiana, Śpiąca Królewna, Kopciuszek, Mała Syrenka, Merida Wleczna, Mulan i jeszcze parę innych.

Jest ona przepięknie wydana, na ilustracje aż chce się patrzeć, a czytanie jej to czysta przyjemność. Opowiadania poruszają temat przyjaźni, kierowania się rozumem i sercem, a także  opowiadają o tym jak ważni powinni być dla nas rodzina i przyjaciele. Są to naprawdę piękne i wartościowe opowiadania, i zachwycą każdą fankę księżniczek.

 

 

 

Disney. Biblioteka Bajek o zwierzętach – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

Tu również w środku znajdziemy 18 opowiadań, ale tym razem o przygodach Disneyowskich zwierzaków. Przeczytamy m.in. o Pau i Heihein (świnka i kogut z Vaiany), o Simbie ( z Króla Lwa), o dzielnym Ciapaku (z 101 Dalmatyńczyów), i jeszcze wielu ciekawych bohaterów tam na Was czeka.

Zwierzaki te przy przeżywają różne perypetie, które nie dość, że pięknie i wciągająco opisane, to jeszcze z pięknymi ilustracjami, od których nie chce się oderwać wzroku. Tak jak, to z reguły bywam w tej serii, te opowiadania są idealne do czytania dziecku na dobranoc.

 

 

 

Bing. Bajki 5 minut przed snem – Wydawnictwo Egmont <tutaj>

W środku czeka na nas 10 opowiadań, które bawią i uczą, które zawierają morał, i z których zawsze na końcu Bing wyciąga wnioski.  Książeczka zdecydowanie przypadnie do gustu wszystkim wiernym fanom Binga, ilość tekstu na stronach nie jest duża, a ilustracje bardzo przypominają sceny z telewizyjnej bajki, co sprawi, że dzieci bardzo szybko ją polubią.

 

Tagi: , , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *