Książek nigdy za wiele! Co poczytać dziecku na dobranoc

Książek nigdy za wiele! Co poczytać dziecku na dobranoc

lipiec 23, 2019 | Opublikowano przez 5 komentarzy

 

Bardzo często w tych książkowych wpisach, pokazuje Wam książki z jakimś fajnym przesłaniem, bądź skupiające się wokół jakiegoś zagadnienia, i dążące do tego by rozwinąć nim zainteresowanie. Dlatego dziś dla odmiany, będą książki idealne do poduszki. Ich ilustracje są kolorowe, wesołe i zwyczajnie podobają się już nawet młodszym dzieciom.

 

Wesołe bajeczki <tu klik>

 

W tej książce znajdziecie 5 różnych opowiadań, i choć wydają się długie bo na każde przypada ponad 12 stron, to takie nie są. Wszystko za sprawą nie wielkiej ilości tekstu na stronach, co jest dużym atutem przy czytaniu młodszym dzieciom. To co dodatkowo mi się w niej podoba to to, że pisana jest rymem, wiecie to sprawia, że fajnie można rozkładać akcenty na poszczególne słowa, przez co staje się jeszcze ciekawsza dla dzieci.

 

7 opowieści na każdy dzień tygodnia. Księżniczka z maleńkiej wyspy <tu klik>

 

Już sam tytuł zdradza, znajdziecie w niej 7 opowiadań , i 7 bohaterów, których łączą pouczające historie. Bo każda kolejna historia na następny dzień, jest kontynuacją tej poprzedniej. A jednocześnie z każdym nowym opowiadaniem poznajemy kolejnego bohatera, który również pojawia się w kolejnej historii. Ta książka przez swoją oprawę graficzną zdecydowanie, skierowana jest do dziewczynek.

 

 

 

7 opowieści na każdy dzień tygodnia. Sówka, która szukała przygód <tu klik>

 

To ten sam typ książki, jak wyżej, i tak samo z każdą historią pojawia się nowy bohater, który przechodzi do kolejnej historii. To co jest pięknego w tych opowiadaniach to to, że nauczą one dzieci tego, że warto szukać przyjaciół także wśród osób, które się od nas różnią. Poza tym jeśli chodzi o oprawę graficzną tej książki, to zdecydowanie jest ona bardziej neutralna i idealna dla każdej płci.

Tagi: , , , , , , , , ,

Kategoria: ,

Autor: Świat Karinki

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *